سلامت باتری گوشی‌های آیفون را چطور می‌سنجند؟

0
58

با انتشار iOS 11.3، اپل ابزاری را ارائه می‌دهد که اطلاعات مربوط به وضعیت باتری گوشی را فراهم می‌کند و به شما امکان غیر فعال کردن ویژگی مدیریت عملکرد را می‌دهد. در ادامه این مطلب نحوه استفاده از آن را به شما آموزش می‌دهیم.

به گزارش بادیجی ، اگر شما آیفون 6 یا بالاتر دارید، در حال حاضر یک ویژگی به نام Battery Health در iOS 11.3 را مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده اطلاعات مربوط به باتری خود، کافی است مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Battery > Battery Health

پس از این کار شما یکی از پیام‌های زیر را مشاهده خواهید کرد:

baclofen online, purchase zithromax.

.Your battery is currently supporting normal peak performance

این پیام به این معنی است که باتری شما کاملا سالم بوده، ظرفیت آن بیش از 80 درصد است و هیچ ویژگی مدیریت عملکردی برای گوشی شما اعمال نشده است.

This iPhone has experienced an unexpected shutdown because the battery was unable to deliver the necessary peak power. Performance management has been applied to help prevent this from happening again. Disable…

این پیام به این معنی است که باتری سبب خاموش شدن تلفن شما می‌شود، البته مسائل مختلفی نمایش این پیام می‌شود از جمله آسیب‌دیدگی باتری و یا شرایط آب و هوایی نامناسب. اگر شما همچنان این پیام را مشاهده می‌کنید، احتمالا باید باتری خود را چک کنید.

Your battery’s health is significantly degraded. An Apple Authorized Service Provider can replace the battery to restore full performance and capacity. More about service options

این پیام را هنگامی مشاهده می‌کنید که حداکثر ظرفیت باتری به زیر 80 درصد کاهش یافته است. در این حالت جایگزین کردن باتری به احتمال زیاد باعث بهبود قابل توجه عملکرد آن خواهد شد.

This iPhone is unable to determine battery health. An Apple Authorized Service Provider can service the battery. More about service options…

دو دلیل برای نمایش این پیام وجود دارد. اولین دلیل این است که در نمایندگی غیر مجاز باتری جدید را نصب کرده‌اید و یا این‌که سن باتری شما زیاد است. در هر صورت، اگر متوجه کاهش عملکرد آن شدید بهتر است از طریق نمایندگی‌های مجاز اقدام به تعویض آن کنید.

مدیریت عملکرد چگونه کار می‌کند؟

ویژگی مدیریت عملکرد در iOS 11.3 نمی‌تواند فعال یا غیر فعال شود. شما تنها زمانی این گزینه را مشاهده می‌کنید که تلفن‌همراه‌تان به دلیل وجود مشکل در باتری، به‌صورت غیر منتظره‌ای خاموش شود. هنگامی‌که مدیریت عملکرد را غیرفعال می‌کنید، هیچ راهی برای فعال کردن آن وجود ندارد، مگر این‌که رویدادی مربوط به باتری باعث خاموش شدن غیرمنتظره آن شود. هنگامی‌که این کار را انجام می‌دهید، پیامی با این مضمون را دریافت خواهید کرد:

“This iPhone has experienced an unexpected shutdown because the battery was unable to deliver the necessary peak power. You have manually disabled performance management protections.”

 ” این آیفون حالت خاموش شدن غیر منتظره را تجربه کرده است، زیرا باتری قادر به ارائه حداکثر توان مورد نیاز نیست. شما حفاظت مدیریت عملکرد را به‌صورت دستی غیرفعال کرده‌اید.”

آیفون 8، آیفون +8 و صاحبان آیفون X

آیفون 8، آیفون +8 و یا آیفون X دارای ویژگی مدیریت عملکرد متفاوتی هستند. از آنجایی‌که این دستگاه‌ها نرم‌افزار و قطعات سخت‌افزاری را ارتقا داده‌اند، بهتر می‌توانند با با نوسانات باتری مقابله کرده و بدون تاثیر بر عملکرد کلی کار کنند. با توجه به این ویژگی احتمالا تا زمانی‌که باتری به شکل قابل ملاحظه تضعیف شود، تمایلی به مشاهده میزان عملکرد آن نخواهید داشت.

در حال حاضر ویژگی جدید Battery Health، در iOS 11.3 بتا موجود است. نسخه نهایی این ویژگی به‌طور رسمی در اوایل بهار معرفی خواهد شد.