سقوط ارزش بیت کوین به زیر 7 هزار دلار

0
74

پس از رسیدن ارزش به بیت کوین به حدود 20,000 دلار در ماه‌‌های گذشته، این روز‌ها قیمت این ارز دیجیتال دچار نوسان شدیدی شده و می‌توان گفت یک سقوط آزاد را تجربه می‌کند.

به گزارش بادیجی ، در این راستا یک متخصص بازار ارز آمریکایی به خریداران هشدار داد تا زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال به ثبات نرسیده، مردم از سرمایه گذاری در این بازار خودداری کنند.

پس از افزایش قیمت ناگهانی این ارز اندکی پیش از سال نوی میلادی، این روز‌ها ارزش بیت کوین به پایین‌تر میزان خود در دو ماهه‌ی گذشته رسیده است. این متخصص عنوان کرد این سقوط شدید نشان داد که هنوز زمان مناسبی برای خرید بیت کوین نیست و سرمایه گذاران باید تا زمانی که قیمت‌های بازار ارز‌های رمزگذاری شده تثبیت نشده وارد خرید و فروش آن نشوند.

وی عنوان کرد “اکنون به هیچ وجه زمان مناسبی برای خرید بیت کوین نیست. من فکر می‌کنم قیمت این ارز بیش از این نیز سقوط خواهد کرد. تب این بازار به وضوح فروکش کرده است. قیمت این ارز‌ها تا حدود 60 درصد سقوط نسبت به بالاترین قیمت خود در مدت نه چندان زیادی داشته است. تا زمانی که این بازار به ثبات نرسیده نباید سمت ارز‌های رمزگذاری شده رفت”

تا ساعت 7 صبح امروز ارزش بیت کوین به 6,831 دلار، پس از اینکه گروه بانکداری Lloyd Banking بریتانیا خرید تمامی ارز‌های دیجیتال توسط کارت‌های اعتباری خود را ممنوع کرد، سقوط کرده است.

این ممنوعیت در دیگر بانک‌های زیر مجموعه‌ی این گروه شامل Bank of scotland، Halifax و MNBA نیز برقرار شده است.

شاید کسانی که برای خرید این ارز صبر کرده بودند امید داشتند این هفته شروع بهتری برای آن رقم بخورد اما اخبار ترس یکی دیگر از موسسات اقتصادی بزرگ دنیا از نوسانات قیمت و تهدیدات تنظیمی این ارز بدین معنی است که احتمالاً دیگر بانک‌های بزرگ جهان نیز به اقدامی مشابه ممنوعیت گروه بانکداری Lloyd` Banking فکر خواهند کرد.

نگرانی‌ها در میان ارائه دهندگان کارت‌های اعتباری پس از استفاده‌ی فزاینده‌ مشتریان‌شان از این کارت‌ها برای شارژ حساب‌های خود در بورس‌های آنلاین و متعاقباً خرید ارز‌های دیجیتال افزایش یافته است.

هفته‌ی گذشته Mastercard دومین شبکه‌ی پرداخت بزرگ جهان خبر داد که خرید ارزهای دیجیتال توسط مشتریان حجم کلی معاملات خارجی را به میزان 1 درصد افزایش داده است.

این متخصص در عین حال درباره‌ی این ارز‌ها خوش‌بین مانده و عنوان داشت هنوز برای اعلام شکست کامل بیت‌کوین زود است. “علیرغم کاهش 60 درصدی قیمت، ارزش بیت‌کوین هنوز بالاتر از میانگین قیمت آن در 200 روز گذشته است. هنگامی که ارزش آن به این میانگین برسد می‌توان گفت که زنگ خطر برای آن به صدا درآمده است.”

یک گروه مشاوره ی اقتصادی به نام deVere نیز پیش بینی کرده است تقاضای ارزهای دیجیتال در 12 ماه آتی سر به فلک خواهد کشید.

گروه بیت‌کوین ادعا می‌کند این ارز بار دیگر رشد 50 تا 60 درصدی خواهد داشت و هنگامی که تحت فشار بیشتر از سوی اتریوم و دیگر ارز‌های دیجیتال قرار بگیرد همچنان پرنوسان باقی خواهد ماند.

انتظار می‌رود رقیب بیت‌کوین یعنی XRP Ripple در صورت موفقیت قابل توجه این گروه در قراردادهای جدید عقد شده با کمپانی‌های بزرگ اقتصادی در ماه‌های آینده افزایش قیمت را تجربه کند.

مزیت ریپل نسبت به دیگر ارزها پرداخت‌های بین‌المللی تقریباً آنی آن است که حدود 10-15 ثانیه زمان می‌برد. تا 7 صبح امروز ارزش ریپل 0.7 دلار بود در حالی که سومین نام بزرگ در ارزهای دیجیتال یعنی اتریوم با قیمت 675 دلار به فروش می‌رسید.

هفته‌ی گذشته گروه ریپل دو قرارداد همکاری جدید منعقد کردند. اولین قرار داد با کمپانی مخابراتی IDT و دومین آن با شرکت خدمات پرداخت بین‌المللی MercuryFX بود.

ریپل همچنین بزودی امکان xRapid Ripple را آزمایش خواهد کرد که جهت کاهش کارمزد‌ها در زمان پرداخت طراحی شده است.

منبع

انتهای پیام/