ستاری در بازدید از یک استارتاپ سفر آنلاین :

رونق صنعت گردشگری به کمک استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ممکن است

0
104

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی با ماهیت خلاقیت‌محور خود می‌توانند ضمن شکوفا کردن ظرفیت بالقوه اقتصاد این صنعت را رونق ببخشند.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان در بازدید از استارتاپ علی بابا با اشاره به آینده روشن صنعت گردشگری و سفر، اظهار کرد: با شکل‌گیری و توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپی، آینده بسیار مطلوبی در انتظار گردشگری و سفر است و این کسب‌وکارها می‌توانند با ارائه خدمات در دسترس و مطلوب ضمن جذب گردشگر داخلی و خارجی، اقتصاد این صنعت را متحول کنند.

وی بهترین زیرساخت برای توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارتاپی را ایجاد زیست‌بوم مساعد کارآفرین این کسب‌وکارها دانست و گفت: این زیرساخت باید با حمایت دولت تسهیل‌گری آن اما بدون دخالت دولت در روند فعالیت استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و با ایجاد میدان فعالیت بخش خصوصی شکل می‌گیرد. دولت با حمایت و راهبری بستری فراهم می‌کند تا این کسب و کارها تحول جدی را در اقتصاد کشور رقم بزنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کسب‌وکارهای خلاق و دانش‌بنیان با نوآوری نیروی انسانی جوان و تحصیل‌کرده فضای اقتصادی کشور را دستخوش تحول می‌کنند، افزود: این کسب‌وکارها با نگرش تازه‌ای که به اقتصاد و اشتغال دارند، بازارهای کسب‌‌وکارهای جدید را گسترش می‌دهند.

خلق تجربه شایسته سفر با یک استارتاپ ایرانی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از بخش‌های تحقیق و توسعه، مدیریت بازار و ارتباط با مشتریان استارتاپ علی‌بابا یکی از کسب‌وکارهای استارتاپی ارائه دهنده خدمات در حوزه سفر و گردشگری دیدن کرد.

این استارتاپ سال 1393 کار خود را آغاز کرده است و در این مدت توانسته است بیش از 3 میلیون بلیط در اختیار مشتریان قرارا دهد و با رشد 20 درصدی برای به دست گرفتن سهم 45 درصدی از بازار سفر آنلاین حرکت می‌کند.

استارتاپ علی‌بابا، در حالی‌که 20درصد از فروش بلیط هواپیما و 15درصد از فروش بلیط قطار را در اختیار دارد، بنای کار خود را بر توسعه و تحول صنعت گردشگری قرار داده است.

انتهای پیام/