وزیر ارتباطات:

سال ۹۸ افزایش تعرفه‌های ارتباطی نداریم

0
37

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سال آینده با افزایش نرخ قبوض آب و برق مواجه هستیم اما با مدیریت هزینه‌ها، سال آینده افزایش تعرفه‌های ارتباطی نداریم درحالیکه ۷۰ درصد هزینه اپراتورها ارزی و ۱۰۰ درصد درآمد آنها ریالی است.

به گزارش بادیجی، آخرین جلسه سال ۹۷ شورای معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مدیران کل استانی، معاونان و مدیران کل ستادی به ریاست محمدجواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به چالش‌های پیش رو ناشی از تحریم‌ها در سال آینده اظهار کرد: فکر نمی‌کنم در سال آینده برای توسعه پهن‌باند دستمان بسته باشد ولی در سه استان سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان که از نظر توسعه ارتباطات کمتر توسعه یافته‌اند باید به‌صورت ویژه تمرکز کنیم، هر چند با برقراری رومینگ پروژه ارتباطات کوه نور و اپراتورها شرایط آنها بهتر شده است.

وی با بیان اینکه مطالبه مردم از ما پوشش ارتباطات است، تصریح کرد: برنامه توسعه روستایی با فیبر نوری در سال آینده مشخص و ابلاغ شده است و باید بر روی استان‌های دارای مشکل، تمرکز کنیم بنابراین در استان‌ها لازم است کارگروه‌های نظارت بر کیفیت ارتباطات تشکیل شود.

وزیر ارتباطات همچنین ضمن خیرمقدم به بانوانی که امسال به جمع مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه شده‌اند، پیشنهاد کرد یکی دو مدیر زن نیز به مجموعه این وزارتخانه اضافه شوند، چراکه ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که خانم‌ها ظرفیت بیشتری برای کار کردن دارند.

آذری جهرمی با ابراز رضایت از مجموعه فعالیت‌ها و عملکرد ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۷ گفت: وضعیت ارتباطات امسال نسبت به پارسال بهتر بود به‌طوریکه امسال در یک اقدام همگانی که حاصل زحمت همه بود، پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در همه شهرهای کشور کامل شد و پوشش ارتباطات روستایی نیز از ۳۲ به ۶۶ درصد ارتقا یافت.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکان پهن‌باند به ۶۷ میلیون نفر رسیده است، افزود: همچنین تعداد اپلیکیشن‌ها از پارسال تاکنون از ۱۳۰ هزار به ۲۶۰ هزار رسیده است و در نهایت رشد ترافیک مصرفی داخلی درحالی با رشد ۳۰۰ درصدی مواجه شد که ترافیک بین‌الملل ۵۵ درصد رشد داشت.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه همه این اقدامات با وجود محدودیت‌های مالی رخ داده است، خاطرنشان کرد: امسال کمترین پول را برای تکمیل پوشش‌های ارتباطی هزینه کردیم چراکه اقتصاد اشتراکی را برای مقابله با تحریم‌ها ارائه دادیم و از آن جواب گرفتیم و با ابتکار و خلاقیت، تراز را نگه می‌داریم.

آذری جهرمی افزود: امیدوارم در سال پیش رو همه امید برای مردم و ناامیدی برای دشمن باشد و جدا از اقدمات سیاسی، مسئولیت همه ما در کنار وظایفی که برعهده داریم این است که چراغ امید را روشن نگه داریم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چراغ جوان‌گرایی را در کشور روشن کرده و ناخواسته نگاه جوان‌گرایی به وزارت ارتباطات است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد مسئولیتمان سنگین‌تر شده است اما با همه محدودیت‌ها می‌توانیم بهتر کار کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: در سال آینده با افزایش نرخ قبوض آب و برق مواجه هستیم اما با مدیریت هزینه‌ها، سال آینده افزایش تعرفه‌های ارتباطی نداریم درحالیکه ۷۰ درصد هزینه اپراتورها ارزی و ۱۰۰ درصد درآمد آنها ریالی است.

در پایان این جلسه از جواد غلامپور؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، عسگری‌زاده؛ مدیرکل پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان، فداکار؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و توکلی؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تجلیل شد.

انتهای پیام/