زمان راه‌اندازی تاکسی هوایی در ایران مشخص شد

0
92

در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه توسعه هوانوردی عمومی، زمان راه‌اندازی ایرتاکسی در کشور مشخص شد.

منوچهر منطقی؛ دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه توسعه هوانوردی عمومی اظهار کرد: یکی از اهداف امضای این تفاهم‌نامه، توسعه هوانوردی عمومی است. این صنعت باعث رونق و توسعه کسب و کارهای هوایی خواهد شد.

تفاهم‌نامه سه جانبه توسعه هوانوردی عمومی میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری و با حمایت معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است.

در این مراسم شهرام آدم‌نژاد؛ معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان اینکه صنعت هوانوردی ایران در منطقه در مقایسه با سایر کشورها از سابقه بسیار قوی برخوردار است، گفت: باید از این سابقه و تجربه صنعت هوانوردی استفاده کنیم تا بتوانیم در حوزه حمل و نقل هوایی بیش از گذشته اقدامات موثری انجام دهیم.

وی از راه‌اندازی ایرتاکسی تا پایان امسال در برخی از مسیرهای کشوری خبر داد و افزود: «کاهش هزینه‌های ناوبری عمومی»، «افزایش شبکه توزیع سوخت» و «استفاده از ظرفیت‌ها بیش از گذشته در حوزه هوانوردی» از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی همچنین تاکید کرد: هر سال چند ایرتاکسی در هوانوردی عمومی اجرا می‌شود و با توجه به آنکه فرودگاه‌ها در این بخش هزینه زیادی را دریافت می‌کنند، تلاش می‌کنیم تا این هزینه‌ها را کاهش دهیم، تا پایان امسال دو مسیر اصلی ایرتاکسی برای رونق فرودگاه‌های کوچک راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/