بادیجی؛

رگولاتوری تازه اعلام کرد : برندگان کارور پستی خصوصی!

0
95

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت ترن پارت تیپاکس و کنسرسیوم شرکت حمل و نقل کالای تهران (بادپا) برنده مزایده کارور (اپراتور) پستی شدند.

به گزارش خبرنگار بادیجی، جهانگیر اسدی با اعلام مطلب فوق گفت: صدور پروانه فعالیت برای حداقل دو کارور پستی در بخش غیردولتی با هدف ساماندهی فعالیتهای پستی و ایجاد و توسعه رقابت سالم در بخش پست در اساسنامه جدید شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و مصوبه ۲۵۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پیش‌بینی و تصویب شده است.

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به انتشار فراخوان عمومی مزایده کارور پستی در فروردین سال جاری افزود: پس از پایان مهلت خرید اسناد و برگزاری جلسات کارشناسی و توجیهی با خریداران ۵ متقاضی غیردولتی در قالب ۳ کنسرسیوم و ۲ شرکت اسناد مزایده را تکمیل و برای حضور در مراحل بعدی مزایده آمادگی خود را اعلام کردند.

وی گفت: پس از انجام فرآیند مزایده ارزیابی فنی و بازرگانی شرکت «ترن پارت تیپاکس» و کنسرسیوم «شرکت حمل و نقل کالای تهران» در مزایده انتخاب کاروران پستی برنده شدند.

اسدی درباره زمان اعطای پروانه کارور پستی اظهار کرد: در حال حاضر برندگان مزایده در حال تکمیل اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه هستند و پس از پایان این فرایند، پروانه کاروران پستی صادر می‌شود.

به گزارش بادیجی، خبر انتخاب شدن این دو شرکت مدتها پیش رسانه‌ای شد و شرکت تیپاکس حتی نخستین نشست خبری خود را در آخرین روز کاری مرداد ماه سال جاری باحضور مدیر کل روابط عمومی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران برگزار کرد.

جالب است که در این شرایط سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که باید براساس ساختار وظایفش، تازه این خبر را رسانه‌ای کرده است؛ انتظار می‌رود مسئولان این نهاد حاکمیتی کمی از ساختار دولتی و کهنه خود بیرون آمده و در عصر انفجار اطلاعات و سرعت، طرحی نو دراندازند.

انتهای پیام/