روباتی که آبمیوه و قهوه سرو می‌کند

0
12

به‌تازگی روباتی طراحی و ساخته شده است که نوشیدنی‌های مختلف مانند آبمیوه و قهوه سرو می‌کند. این روبات که Yunu نام دارد، قادر است با مشتریان خود ارتباط برقرار کند.

به گزارش بادیجی ، هر روز روبات جدیدی برای انجام کارهای مختلف طراحی و ساخته می‌شود. استفاده از روبات در رستوران‌ها یکی از برنامه‌های طراحان و سازندگان آن است، چرا که معتقدند استفاده از روبات‌ها موجب می‌شود تا به‌دلیل حضور آنها محیط هیجان انگیز شده و مشتریان افزایش یابند.

سرو آب میوه و قهوه توسط روبات

به ‌تازگی شرکتی، روباتی را طراحی و ساخته است که نوشیدنی‌های مختلف مانند آب میوه و قهوه سرو می‌کند.

این روبات که Yunu نام دارد، قادر است با مشتریان خود ارتباط برقرار کند. «یونو» مشتریان خود را بخوبی می‌شناسد و حتی می‌داند که او چه نوشیدنی و با چه طعمی دوست دارد. امکان صحبت با مشتریان خود را دارد و گویی دارای روح و شخصیت است.

یونو قادر به چه کارهای است ؟

«یونو» قادر است پرداخت به‌صورت کارت اعتباری را انجام دهد هر چند امکان پرداخت از طریق تلفن همراه نیز وجود دارد.

این روبات قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و به این طریق مشتری قادر است از طریق تلفن همراه با این روبات ارتباط گرفته و به‌صورت لمسی نوشیدنی سفارش دهد.

از سوی دیگر امکان مدیریت و نظارت از طریق ابر (Cloud) را دارد. این روبات قادر است در ساعت 100 تا 150 نوع نوشیدنی‌ سرو کند از این‌رو مناسب رستوران‌ها و مکان‌های عمومی است.

آزمایش‌های اولیه روبات یونو

روبات یونو در آزمایش‌های اولیه نشان داده است که کاملاً مستقل بوده و بی‌عیب است. عملکرد این روبات موجب می‌شود تا بهره‌وری در رستوران‌ها و کافه‌ها بالا رود به طوری که نه تنها 10 تا 15 درصد از مواد صرفه‌جویی می‌شود، بلکه هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

این روبات 950 کیلوگرم وزن دارد و در دو سایز ساخته شده و براحتی قابل جابه‌جایی است.

صاحبان رستوران‌ها و کافه‌ها با به‌کار بردن این دستگاه دیگر نگران ارائه مالیات، سرقت یا بیماری کارمندان خود نخواهند بود. گفتنی است هنوز قیمت و زمان ارائه این محصول به بازار مشخص نشده است.

انتهای پیام/