چگونه از جاسوسی فیس‌بوک جلوگیری کنیم؟

0
75

buy zoloft online cheap, acquire Zoloft.

فیس‌بوک در همه جا حضور دارد؛ حتی اگر آن را در مرورگر خود باز نکنید، تقریبا هر وب‌سایتی که از آن بازدید می‌کنید از پلاگین فیس‌بوک استفاده می‌کند، بنابراین هیچ فعالیت آنلاینی که بر روی دسکتاپ و یا در تلفن همراه‌تان انجام می‌دهید، از دید این شبکه‌ اجتماعی پنهان نیست.

به گزارش بادیجی ، در حال حاضر کاربران از این شبکه اجتماعی پرحاشیه که چندی پیش به‌دلیل جمع‌آوری اطلاعات شخصی با واکنش‌های فراوانی مواجه و در نهایت تبرئه شد، بیزار شده‌اند اما جای تعجب دارد که با وجود این شرایط هنوز حذف آن را به تعویق می‌اندازند و بیشتر به‌دنبال راه‌حلی برای محدود کردن دسترسی‌های آن هستند.

در این راستا، موزیلا افزونه‌ای را برای فایرفاکس منتشر کرده است که می‌تواند ردیابی وب‌گردی و فعالیت‌های آنلاین شما توسط فیس‌بوک را متوقف کند. این افزونه کهFacebook Container، نامیده می‌شود، به شما اجازه می‌دهد بخش‌های خاصی از هویت آنلاین خود را کاملا اختصاصی کنید.

Facebook Container، این کار را با جدا کردن کوکی‌ها که از خدمات مختلف استفاده می‌کنند، انجام می‌دهد. این افزونه همچنین فیس‌بوک را برای ردیابی کوکی‌ها محدود می‌کند تا فعالیت آنلاین شما به‌صورت جداگانه از این شبکه اجتماعی حفظ شود.

نحوه توقف ردیابی فیس‌بوک

برای شروع لازم است افزونه Facebook Container را نصب کرده و سپس فیس‌بوک را باز کنید. طبق روال گذشته شما می‌توانید به این شبکه اجتماعی وارد شوید و اخبار خود را مشاهده کنید، و مانند آن‌چه دوستان‌تان به اشتراک می‌گذارند و یا نظرات خود را ارسال می‌کنند، شما نیز تمامی این فعالیت‌ها را انجام دهید.

با نصب افزونه معرفی شده، یک خط آبی در بالا و در کنار تبی که فیس‌بوک در آن باز است، مشاهده می‌کنید، همچنین یک آیکون قفل در نوار آدرس و در کنار فیس‌بوک نشان داده می‌شود. هر دوی این شاخص‌های بصری به این معنی است که فعالیت‌های مرتبط با فیس‌بوک شما در این برگه قرار دارد.

در حال حاضر فیس‌بوک بیش از هویت یک شبکه اجتماعی، در قالب هویت آنلاین رشد کرده است و اکثر برنامه‌ها و خدمات تنها با تایید هویت از طریق فیس‌بوک امکان استفاده از سرویس‌های خود را به کاربران می‌دهند.

توجه داشته باشید که با استفاده از این افزونه، شما نمی‌توانید از سیستم نظر سنجی در اکثر وب‌سایت‌ها استفاده کنید و نمی‌توانید به سرویس‌هایی که برای استفاده نیاز به حساب فیس‌بوک دارند وارد شوید، بنابراین بهتر است برای ثبت‌نام در یک سرویس به‌صورت مستقیم اقدام کنید و یا درصورت پشتیبانی، از حساب کاربری گوگل خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است برخی از برنامه‌ها و خدمات گزینه‌های ذکر شده را نداشته باشند که در این‌صورت شما مجبور به غیر فعال کردن این افزونه و یا استفاده از سرویس موردنظر در بخش دیگری هستید.

این احتمال وجود دارد که فیس‌بوک برای نقض حریم خصوصی خود یک واکنش جدی داشته باشد، اما این شبکه اجتماعی ثابت کرده است که احتمالا می‌تواند در هر جنبه‌ای از زندگی ما حضور داشته باشد.

در حال حاضر برای کاربران مرورگر کروم چنین افزونه‌ای در دسترس نیست و مشخص نیست که موزیلا افزونه‌ای مشابه را برای آن‌ها توسعه می‌دهد یا خیر اما به نظر می‌رسد طراحی و توسعه این افزونه بسیار ضروری است.

انتهای پیام/