وزیر ارتباطات:

رتبه خوب ایران در راه‌اندازی کسب و کار ناشی از ژن‌های خوب است

0
57
وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جایگاه خوب ایران در شاخص مهارت راه‌اندازی کسب‌وکار گفت:‌در این زمینه کار چندانی نکرده‌ایم و جایگاه خوب ایران در این شاخص ناشی از ژن‌های خوب واقعی است.

به گزارش بادیجی ، محمدجواد آذری جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا اظهار داشت: در نتیجه تغییر فناوری و ورود فناوری‌های جدید موقعیت‌های جدید شغلی ایجاد می‌شود که تا ۴ برابر شغل‌های سنتی هستند.

وی گفت: اگرچه در نتیجه این امر، از بین رفتن شغل‌های سنتی پیش‌بینی می‌شود اما نمی‌توانیم به آنها بی‌توجه باشیم و باید با توانمند کردن این مشاغل آنها را به چرخه اشتغال برگردانیم.

جهرمی ادامه داد: از سال ۲۰۱۵ در انگلستان ۸۰۰ هزار شغل از بین رفته و به‌جای آن ۳.۵ میلیون شغل جدید ایجاد کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در سال ۲۰۳۰ اغلب عناوین شغلی جدید خواهند بود.

وی گفت: از بین رفتن ۴۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار شغل را پیش‌بینی می‌کنیم که در ازای آنها تا ۴ برابر مشاغل جدید ایجاد خواهد شد.

به گفته جهرمی پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده رشد اقتصادی و بهبود بهره‌وری را تجربه کنیم اما در صنعت و کشاورزی با کاهش اشتغال روبرو خواهیم بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در نتیجه این تحولات رشد ۴ درصدی در صنعت IT و سهم ۲.۵ درصدی این صنعت در تولید ناخالص ملی رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به جایگاه خوب ایران در شاخص مهارت راه‌اندازی کسب‌وکار گفت:‌در این زمینه کار چندانی نکرده‌ایم و جایگاه خوب ایران در این شاخص ناشی از ژن‌های خوب واقعی است.

منبع

انتهای پیام/