راهکار جدید گوگل برای مبارزه با تبعیض جنسیتی

0
21

گوگل برای حفاظت از کارمندان زن و مبارزه با آزار زنان در محیط کار یک سیستم گزارش‌دهی داخلی و جدید برای کمک به کارکنان راه‌اندازی کرده که می‌توانند از طریق آن به‌سرعت گزارشهایی در خصوص آزار و اذیت و توهین‌های جنسی منتشر کنند.

به گزارش بادیجی، پس از اعتراضات گسترده کارمندان زن گوگل نسبت به شرایطی که در آن قرار دارند، به نظر می‌رسد گوگل در تلاش است شرایط را به‌نفع کارمندان تغییر دهد.

سخنگوی گوگل در این خصوص گفت که این شرکت امیدوار است یک کانال ساده را برای ایجاد ارتباط با کارمندان در اختیار داشته باشد و از طریق این کانال انواع و اقسام نگرانی‌های کارمندان را بررسی کند و البته اقدامات مناسب را در این خصوص انجام دهد.

ملانی پارکر؛ یکی از مدیران ارشد گوگل می‌گوید این اقدام بخشی از سند ۱۳ صفحه‌ای جدیدی است که توسط گوگل برای مبارزه با مشکلات کارمندان این شرکت در محل کار طراحی شده است.

پارکر گفت: “بخش بزرگی از کار ما این است که به ایده‌هایی که کارمندان گوگل دارند گوش فرا دهیم و از راه‌هایی که می توانیم محل کارمان را بهبود بخشیم، درواقع بر اساس بازخوردها عمل کنیم. ”

اعلام این تغییرات در شرایطی رخ می‌دهد که اخیرا دو کارمند زن اعلام کرده‌اند به علت اعتراض به شرایط کاری خود از سوی مدیران تحت فشار قرار گرفته‌اند و به‌نوعی تحت تریم گوگل قرار گرفته‌اند. با این وجود، گوگل انتقادهای این دو زن را که در تظاهرات گسترده کارکنان گوگل در ماه نوامبر حضور داشتند، رد کرده است. باید دید این اقدامات گوگل می‌تواند به مشکلات در مورد مسائل زنان پایان دهد یا خیر.

انتهای پیام/