دوران محرومیت‌های هواوی تمام شد؟

0
21

گوشی میت ۲۰ پرو موفق شد دوباره نسخه بتا از اندروید Q را دریافت کند؛ این در حالی است که تا پیش از این قرار بود هواوی به‌دلیل تحریم‌های آمریکا، از سیستم‌عامل اختصاصی خود استفاده کند.

به گزارش بادیجی، اوایل ماه مه هواوی به برنامه اندروید Q بتا پیوست و فقط دو هفته بعد تحت تحریم‌های تجاری ایالات متحده قرار گرفت اما اکنون خبر رسیده که گوشی میت ۲۰ پرو مجددا نسخه بتا اندروید را دریافت کرده است بنابراین این موضوع امیدواری‌هایی برای کاربران و طرفداران برند هواوی ایجاد کرده است.

البته پیش از این نیز اعلام شد که گوگل به‌مدت ۹۰ روز از ممنوعیت‌های خود علیه هواوی دست می‌کشد اما با این بروزرسانی ویژه میت ۲۰ پرو، انتظار می‌رود، مدت زمان مذکور طولانی‌تر باشد. از سوی دیگر برخی صحبت‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در مورد هواوی نیز بوی آشتی‌جویی می‌داد.

همه این موارد نیز در کنار جدیدترین اظهارنظرهای یکی از مدیران هواوی قرار می‌گیرد که اخیرا اعلام کرد محدودیت‌های هواوی در وهله نخست منجر به بیکار شدن تعداد زیادی کارمند آمریکایی می‌شود. از سوی دیگر زمزمه‌های شکایت هواوی از ایالات متحده نیز پررنگ شده است.

با این تفاسیر مشخص نیست که آیا محرومیت‌های هواوی واقعا تمام شده است یا خیر.

انتهای پیام/