اریکسون گزارش داده است؛

ترافیک داده‌های تلفن همراه 5G به سمت دستگاه‌های اینترنت اشیا کشیده می‌شود

0
63
شبکه 5g

با توجه به گزارش منتشر شده از اریکسون، یک پنجم تمام ترافیک داده‌های تلفن همراه در سال 2023 توسط شبکه‌های 5G حمل خواهد شد.

به گزارش بادیجی ، اریکسون در گزارش خود اعلام کرد: تعداد دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا در پنج سال آینده به پنج برابر می‌رسد، به طوری‌که شبکه‌های سریع 5G جدید برای رسیدگی و کنترل ترافیک در دسترس کاربران قرار می‌گیرند.

بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در گزارش شرکت Swedish در سال 2018 صورت گرفته است، بازار وسایل الکترونیکی مبتنی بر اینترنت اشیا تا سال 2023 به 3.5 میلیارد واحد افزایش خواهد یافت و این تعداد تقریبا پنج برابر بیشتر از 700 میلیون دستگاهی است که در حال حاضر از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

پاتریک سروال (Patrik Cerwall)، که بازاریابی صنعتی در شرکت اریکسون را مدیریت می‌کند، گفت: “رشد نسل بعد شبکه‌های بی‌سیم 5G، باعث تقویت آن‌ها خواهد شد.” وی همچنین گفت:”در حال حاضر نزدیک به 1 میلیارد دستگاه دارای اتصال 5G هستند.”.

سروال در بیانیه‌ای گفت: “ما برای چندین سال متوالی روند توسعه صنعت تلفن همراه را گزارش کرده‌ایم. با این حال، این گزارش احتمالا یکی از موارد بسیار هیجان‌انگیز ما خواهد بود، زیرا ما شاهد ایجاد یک تغییر بزرگ در صنعت هستیم.”

گزارش اریکسون پیش‌بینی می‌کند که اولین شبکه‌های تجاری 5G در سال جاری عرضه خواهند شد و این اتفاق در بازارهای بزرگ جهانی، از جمله آمریکای شمالی، کره جنوبی، ژاپن و چین رخ می‌دهد. این شرکت همچنین تخمین زده است تا سال 2023، حدود 20 درصد از کل ترافیک داده‌های تلفن همراه در سراسر جهان توسط شبکه 5G حمل می‌شود.

گفتنی است؛ 5G به عنوان فن‌آوری نسل پنجم ارتباطات شناخته شده است و به عنوان یک پلت‌فرم قابل اطمینان برای فن‌آوری‌های جدید خدمت خواهد کرد.

این فناوری ده برابر سریعتر از نسل چهارم ارتباطات موسوم به 4G است. این شبکه، افراد و ارگان‌های مختلف را برای استفاده از مانیتورهای بهداشتی و سنسورهای تشخیص آلودگی که از شبکه‌های تلفن همراه برای انتقال داده‌ها و همچنین واقعیت افزوده و دیگر تکنولوژی‌ها برای اطلاعات گسترده استفاده خواهند کرد، تشویق می‌کند.

انتهای پیام/