درخواست آذری جهرمی از مردم؛ همین الان #۸۰۰* را بگیرید

0
14

در صورتیکه با کم شدن نامتناسب شارژ سیم‌کارت و یا هزینه‌ بالای قبض مواجه می‌شوید، سریعاً شماره‌ #۸۰۰* را بگیرید تا اگر در سرویس‌های ارزش افزوده عضو شدید، از آن آگاهی یافته و بتوانید این خدمات را غیرفعال کنید.

به گزارش بادیجی، در مواردی مشاهده شده پیامک‌های تبلیغاتی یا متن فریبنده از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی یا سرشماره‌های شخصی ارسال می‌شود که کاربران را تشویق می‌کند با ارسال کد، شارژ یا سرویس رایگان دریافت کنند و برخی از کاربران با اعتماد به این پیام‌ها، موارد درخواستی در پیامک را انجام می‌دهند که در برخی موارد به ثبت و فعال شدن سرویس ناخواسته و متضرر شدن آنها منجر می‌شود. به همین دلیل اپراتورها از سوی رگولاتوری ملزم شدند که در این باره به مشترکان اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند و همچنین به تمامی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مبتنی بر محتوا برای انجام ندادن اینگونه تبلیغات اخطار جدی ارسال کنند.

وزیر ارتباطات با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نوشت: در شهر قم، با طلبه‌ای جوان و همسرش هم کلام شدم، بسیار خوش صحبت بود. در میان صحبتش گفت همسرم و من هرگاه شارژ تلفن همراه میخریم، با یک تماس، شارژ تمام میشه. با گوشی‌اش *۸۰۰# را شماره‌گیری کردم. بله، حدسم درست بود. باز هم یک شهروند به ناحق و بی‌اختیار عضو چند سرویس ارزش افزوده شده بود.

به او توضیح دادم چه بلایی سرش آورده‌اند، گوشی همسرش نیز وضع مشابهی داشت. برخی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های ارزش‌افزوده از این قبیل کلاهبرداری‌ها انجام می‌دهند که آبروی کسب‌وکارهای حلال این حوزه را هم به خطر می‌اندازند.

پرسید شما چه کار کردید برای جلوگیری از این کار؟ با لبخندی گفتم: خون دل‌ها خورده‌ایم اما عضویت جدید در این خدمات را سختگیرانه کرده‌ایم، ۳۳ میلیارد تومان کلاهبرداری را در سال گذشته شناسایی و به مردم بازگرداندیم و الان هم چند پرونده شکایت از آنها در دادسرا باز است. ضمنا سامانه ستاره هشتصد مربع را راه‌اندازی کردیم تا مردم بتوانند، اولا مطلع شوند و دوم هم اینکه بتوانند عضویت خود را لغو کنند. از من خواست از طریق رسانه‌ها به مردم بگویم، گفتم رسانه‌ای جز صفحات شبکه اجتماعی‌ام ندارم. آن هم به چشم.
لطفا شما هم به دیگران بگویید تا سینه به سینه منتقل شود.

همین الان ستاره هشتصد مربع را بگیرید، فرقی نمی‌کند مشترک کدام اپراتور باشید. صیانت از منافع و جیب شما وظیفه ماست!

بیایید در ماه #رمضان، از #حق‌الناس یکدیگر کوتاه نیاییم!

انتهای پیام/