دراپ‌باکس وارد بورس شد / سهام 10 درصدی این کمپانی در دست یک ایرانی

0
113

شرکت دراپ‌باکس سرانجام به صورت رسمی ورودش به بورس را اعلام و اسامی عمده سهامدارانش را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، روز گذشته بالاخره دراپ‌باکس (Dropbox) فایلهای وارد بورس (IPO) شدنش را به صورت عمومی منتشر کرد.

بر این اساس پنج سهامدار اصلی دراپ‌باکس به ترتیب زیر هستند:

– درو هیوستون (هم‌بنیانگذار) 25.3 درصد
– سِکویا (سرمایه‌گذاری) 23.2 درصد
– آرش فردوسی (هم‌بنیانگذار) 10.3 درصد
– اکسل (سرمایه‌گذاری) پنج درصد
– T. Rowe Price با 3.5 درصد

در این بین اسم آرش فردوسی به چشم می‌خورد که نامی ایرانی دارد.

آرش فردوسی زاده ۷ اکتبر سال ۱۹۸۵ یک شهروند ایرانی – آمریکایی است؛ او هم بنیانگذارسرویس دراپ‌باکس است و شهرتش را در دنیای تکنولوژی به همین خاطر دارد.

وی از جوان ترین کارآفرینان میلیونر دنیا شناخته می‌شود و از نمونه افراد موفقی است که دانشگاه را به خاطر کسب‌وکار شخصی رها کرد.

او در سال ۲۰۰۷ به همراه دوست و همکارش Drew Houston وب سایت Dropbox را عرضه کردند و در سپتامبر همان سال شرکت را به سانفرانسیسکو منتقل کردند و از جمعی سرمایه‌گذاران شخصی و شرکتی برای گسترش شرکتشان کمک گرفتند.

وی در سال ۲۰۱۱ توسط مجله Inc در فهرست ۳۰ کارآفرین برتر کمتر از ۳۰ سال قرار گرفت؛ در همان سال مجله Fortune هم او را در لیست ۴۰ نفر تأثیرگذار کمتر از ۴۰ سال معرفی کرد.

سابقه آشنایی این دو هم‌بنیانگذار به زمانی باز می‌گردد که با هم همکلاس و به تحصیل در دوره کارشناسی علوم کامپیوتر مشغول بودند؛ او پیش از دراپ‌باکس مشغول پروژه دیگری به نام BookX بود که این پروژ ناکام رها شد.

ایده اصلی دراپ باکس توسط Drew ارائه شد؛ او به تعطیلات آخر هفته رفته بود و می‌خواست روی یک پروژه کار کند اما متوجه شد فلش را جا گذاشته است.

او شروع به برنامه‌نویسی و کدنویسی کرد و درواقع بنیان اولیه دراپ‌باکس را نهاد.

شاید بپرسید Dropbox چه سرویسی است؟

خاطرتان هست که در گذشته اطلاعاتتان را روی یک فلش USB ذخیره می‌کردید و هرجا که می‌خواستید با خود می‌بردید؟ و البته حالا نیازی به انجام این کار نیست چون وقتی اینترنت در دسترس شما قرار دارد می‌توانید به صورت آنلاین به این فایلها دست پیدا کنید.

دراپ‌باکس سرویس به اشتراک‌گذاری فایل روی فضای رایانش ابری است و کاربران از جاها و دستگاه‌های مختلفی می‌توانند به این فایلها دست پیدا کنند.

با آپلود کردن هر فایلی در این وب سایت به شما لینک آدرس فایل ارائه خواهد شد؛ شما حتی می‌توانید برای به اشتراک‌گذاری این فایل با همکاران و هم کلاسیها، این لینک را برای آنها ارسال کنید و البته یادتان باشد تنظیمات دیدن فایلها را در صفحه خودتان روی عمومی تنظیم کنید.

انتهای پیام/