خداحافظی با هاتگرام و طلاگرام پس از میلیاردها تومان هزینه و حمایت دولتی

0
69

آنتی ویروس Google Play Protect اخیرا طی هشداری مدعی شد تلگرام طلایی و هاتگرام جاسوس افزار هستند.

به گزارش بادیجی ، آنتی‌ویروس Google Play Protect سیستم‌عامل اندروید از ساعاتی قبل در زمان اجرا یا نصب ۲ برنامه هاتگرام یا تلگرام طلایی پیام هشداری را به نمایش می‌گذارد.

مسدود شدن نسخه های فارسی تلگرام

این آنتی‌ویروس ادعا می‌کند 2 نسخه‌ی فارسی تلگرام جاسوسی افزار هستند و تلاش می‌کنند اطلاعات حساس کاربر را سرقت کند. به همین دلیل این دو برنامه مسدود شده‌اند.

برنامه Google Play store یک آنتی‌ویروس داخلی Google Play store است که تلاش می‌کند از کاربران در برابر بدافزارها محافظت کند. گوگل ادعا می‌کند با توجه به گزارش‌هایی که یک کارشناس برای این شرکت ارسال کرد، اقدام یاد شده را انجام داده است.

شرکت آمریکایی اپل نیز از مدتی قبل به بهانه‌های مختلفی مانند تحریم‌های آمریکا در حال مسدودسازی یا حذف برنامه‌های ایرانی از بستر خود است.

چند روز قبل نیز حساب‌های کاربری جیمیل و یوتیوب دو شبکه برون‌مرزی صداوسیمای ایران، پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی بدون ارائه هیچ توضیح واضح یا هشدار قبلی توسط گوگل از دسترس خارج شدند.

احتمالاً گوگل در حال گسترش فعالیت‌های خود در زمینه‌ی مسدود کردن برنامه‌های ایرانی است.

به نظر می‌رسد همه‌ی اقدامات یاد شده تنها گوشه‌ای از فاز جدید تحریم‌های سایبری آمریکا باشند و این کشور در تلاش است فعالیت‌های برنامه‌های ایرانی و شهروندان آن را در فضای مجازی محدود کند.

همچنین سایبربان در پیامکی به کاربران خود نوشته است «براساس گزارش های ارسالی، تلگرام طلایی و هاتگرام از روز گذشته با اختلال گسترده مواجه شده و کاربرانی که اندروید خود را بروزرسانی کنند، با حذف این پیام رسان مواجه خواهند شد.»

منبع

انتهای پیام/