جنگ اپراتورهای آمریکایی و کره‌ای بر سر راه‌اندازی نخستین شبکه 5G

0
20

اپراتور آمریکایی ورایزن ادعای اپراتورهای کره جنوبی مبنی بر راه‌اندازی نخستین شبکه 5G موبایل در جهان را زیر سوال برده و آن را یک شیطنت رسانه‌ای نامیده است.

به گزارش بادیجی، چهارشنبه گذشته اپراتورهای کره‌ای SK Telecom, KT و LG Uplus سرویس 5G را از ساعت ۱۱ شب برای ۶ سلبریتی از جمله دو عضو گروه پاپ EXO و یک قهرمان المپیک فعال کردند. این خبر را SK Telecom، بزرگترین اپراتور این کشور اعلام کرده و از آن به‌عنوان راه‌اندازی اولین شبکه 5G موبایل در جهان یاد کرد؛ ادعایی که چندان به مذاق رقبای آمریکایی خوش نیامده است.

اپراتور ورایزن هم که قرار بود پنجشنبه هفته جاری این شبکه را به‌صورت عمومی ارائه کند، در همان روز و با اندکی تاخیر نسبت به رقیب کره‌ای دست به کار شد و سرویس 5G را در بخش‌هایی از شیکاگو و مینیاپولیس به‌صورت عمومی ارائه کرد.

ظاهرا کره‌ای‌ها پس از اطلاعات از تصمیم ورایزن برای راه‌اندازی پیش از موعد شبکه 5G برنامه زمانبندی خود را به‌گونه‌ای تغییر داده‌اند که عنوان اولین اپراتور ارائه‌کننده 5G را از آن خود کنند. با این حال آمریکایی‌ها زیر بار این شکست نرفته‌اند.

کوین کینگ؛ مدیر ارتباطات سازمانی ورایزن در این باره گفته است: آنها فعال کردن 5G برای ۶ سلبریتی را راه‌اندازی شبکه می‌دانند؟ این کار بیشتر شبیه شیطنت رسانه‌ای است. ما واقعا شبکه را راه‌اندازی کردیم و دستگاه‌های 5G در اختیار تمام متقاضیان قرار دادیم.

ورایزن همچنین از این سرویس جدید در ۳۰ نقطه مختلف آمریکا تا پایان سال جاری میلادی خبر داده است. شهروندان کره ای نیز از جمعه گذشته و همزمان با عرضه موبایل گلکسی S10 5G امکان اتصال به شبکه 5G را دارند.

انتهای پیام/