جنجال هواوی؛ به نام آمریکا و به کام سامسونگ

0
36

آمارهای فروش مرتبط با شرکت هواوی نشان می‌دهند، طی چهار روز اخیر یعنی اوج‌گیری تنش‌ها بین این برند چینی و دولت ایالات متحده روند فروش محصولات هواوی کاهش یافته است.

به گزارش بادیجی، به نظر می‌رسد شرایط نامساعد هواوی در ایالات متحده و ممنوعیت‌های جدی برای این شرکت باعث شده کاربران جدید نیز رغبت خود را برای خرید محصولات این برند از دست دهند.

ممنوعیت هواوی در آمریکا نه‌تنها به مشکلاتی مثل مشکل این شرکت در تامین جایگزینی برای گوگل‌پلی منجر شده بلکه باعث ایجاد انواع مشکلات برای این سازنده تلفن‌های چینی در حوزه رقابت بازار فروش شده است. براساس اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت مقایسه قیمت محصولات “PriceSpy” گزارش شده که در چهار روز گذشته میزان بازدید یا خرید محصولات هواوی بسیار پایین‌تر از ماه‌های گذشته بوده است.

درواقع در طول چهار روز گذشته، گوشی‌های هواوی محبوبیت زیادی نداشتند و تقریبا نیمی از کلیک‌های کاربران روی محصولات هواوی طی هفته گذشته در بریتانیا کاهش یافته و سطح این کاهش در سراسر جهان نیز ۲۶ درصد است. PriceSpy بر اساس رفتار خرید مشتریان خود در فنلاند، فرانسه، نروژ، سوئد و انگلستان اطلاعات مذکور را منتشر کرده است. به نظر می‌رسد عدم اطمینان از آینده این نام تجاری در کسب و کار گوشی‌های هوشمند، باعث شده شرایط به نفع برخی دیگر از مهره‌های بازار فروش تلفن همراه تغییر کند.

برای مثال شاید برایتان جالب باشد بدانید که در همان سایت مقایسه محصولات شرکت‌های مختلف با هواوی نمایانگر افزایش بازدید ۱۳ درصدی برای محصولات سامسونگ و ۱۹ درصدی برای محصولات شیائومی است.

البته تمامی این آمارها در شرایطی منتشر می‌شود که دونالد ترامپ اعلام کرده احتمال دارد با پکن به یک توافق تجاری برسد و ممنوعیت‌ها را لغو کند، با این وجود، شرایط فعلی به نفع رقبای هواوی، به‌ویژه سامسونگ تمام شده است.

انتهای پیام/