جریمه 14 میلیاردی برای فرد سواستفاده‌گر از سامانه رجیستری موبایل

0
62

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از صدور حکم 14 میلیاردی برای فرد سواستفاده کننده از سامانه همتا برای ریجستری گوشی تلفن همراه خبر داد.

به گزارش بادیجی ، سید احد یوزباشی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت: برابر گزارش ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز و مدیرکل پیشگیری و نظارت بر امور قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی در مورد سواستفاده از سامانه همتا در ریجستری تلفن همراه، برای فردی از شهرستان مراغه به دلیل سواستفاده و ریجستری غیرقانونی تعداد 2 هزار و 773 دستگاه گوشی همراه، پرونده تشکیل و در شعبه تعزیرات حکومتی آن شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: پس از ثبت و اجرای تشریفات قانونی در اداره تعزیرات حکومتی شهرستان مراغه دستور احضار و جلب نامبرده صادر شد و بعد از استخراج سابقه متهم آدرس هایی که در شهرستان مراغه و شهر تهران به دست آمده بود مورد شناسایی قرار نگرفت و با توجه به حساسیت موضوع و بالا بودن میزان ارزش ریالی تخلف، به منظور جلوگیری از فرار و متواری شدن متهم، تصمیم به ممنوعیت خروج از کشور وی اتخاذ شد و در نهایت متهم در شعبه رسیدگی کننده حضور یافت و از خود دفاع کرد.

وی گفت: با احراز تخلف در شعبه رسیدگی کننده، متهم ضمن ضبط کالا به پرداخت مبلغ 14 میلیارد ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شد.

انتهای پیام/