توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

توقف فعالیت اسنپ و تپسی در کرج تکذیب شد + فیلم

0
138
اسنپ تپسی

در حالیکه روز گذشته توسط یکی از رسانه‌های رسمی کشور خبر ممانعت از فعالیت اسنپ و تپسی در کرج رسانه‌ای شد اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز چیز دیگری گفت.

به گزارش خبرنگار بادیجی، روز گذشته یکی از خبرگزاری‌های رسمی کشور به نقل از عزیز صدرنژاد؛ رییس سازمان حمل‌‌ونقل شهرداری کرج اعلام کرد: در پی شکایات متعدد و اعتراضات دامنه‌دار شهروندان و بخش حمل‌ونقل عمومی، دادستان کرج دستور توقف فعالیت استارتاپهای تپسی و اسنپ را در شهر کرج صادر کرد.

وی گفته بود که یکی از عمده مشکلاتی که این دو استارتاپ در شهر کرج برای شهر داشتند موضوع عدم امنیت سیستم حمل‌ونقل و همچنین به خطر افتادن فضای کسب‌وکار برای تاکسی‌ها و آژانس‌های مسافری دورن شهری بود.

صدرنژاد با اعلام اینکه این دو مجموعه باید برای ادامه فعالیت خود از مراجع قضایی مجوز لازم را دریافت کنند، ادامه داد: تاکسی‌ها و موسساتی که اتومبیل برای جابجایی مسافرها در اختیار قرار می‌دهند همگی شامل پرداخت عوارض صنفی و مالیات هستند اما فعالیت این دو استارتاپ بدون پرداخت هیچگونه سهم بخش خدمات عمومی بازار کار را برای این مجموعه‌ها تحت تأثیر قرار داده‌اند.

وی گفت: ما در اجرای قانون حمل‌ونقل بار و مسافر تابع آیین‌نامهها و چارچوب‌های مشخصی هستیم که هر کسی که علاقمند برای فعالیت در این بخش است باید ساماندهی شود.

صدرنژاد همچنین عنوان کرده بود که در این خصوص و برای قطع سرورهای این دو استارتاپ در کرج تذکرات و اخطارهای لازم داده شده و در صورت عدم مراجعه مدیران اسنپ و تپسی، در خصوص تخلفات صورت گرفته از سوی رانندگان زیر مجموعه، برخوردهای قضایی صورت خواهد گرفت.

این در حالی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز این موضوع را کلا تکذیب کرد و همانطور که در ویدئوی زیر آمده است، می‌گوید که دادستانی هیچ حکمی در این زمینه نداشته است.

انتهای پیام/