تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ به آنتی‌ویروس تجهیز می‌شوند

0
18

رشد روزافزون تهدیدهای امنیتی در روزگار ما باعث شده شرکت‌ها از هر ایده‌ای برای محافظت بیشتر از دستگاه‌های خود استفاده کنند.

به گزارش بادیجی، جدیدترین و شاید قابل انتظارترین آنها عرضه آنتی‌ویروس و ضد بدافزار برای تلویزیون است که سامسونگ آن را برای محصولات خود عرضه کرده است.

شرکت سامسونگ بزرگترین تولیدکننده تلویزیون هوشمند در دنیاست و به همین دلیل کاربران زیادی به سبب استفاده از محصولات این شرکت با آن در ارتباط هستند.

استفاده تلویزیون‌های هوشمند از چند سیستم‌عامل مانند اندروید تی وی، تایزن و webOS باعث شده که هکرها بتوانند با آزادی عمل بیشتری نسبت به برآورده کردن نیات خود اقدام کنند.

از طرفی توجه هکرها و دزدان اطلاعات به حوزه‌های جدید مانند اینترنت اشیا و حوزه محصولات هوشمند خانگی باعث شده در همین زمینه دست به ابتکاری بسیار مفید بزند و با بروزرسانی دستگاه‌های خود بستری برای اسکن تلویزیون‌های شرکت نسبت به شناسایی بدافزار و ویروس روی آنها اقدام کند.

به همین منظور شرکت سامسونگ پستی را در حساب رسمی توئیتری خود منتشر کرده و توسط آن تلاش کرده تا به کاربران و مشتریان خود آموزش دهد چطور با استفاده از قابلیت جدید، نسبت به اسکن و بررسی وضعیت دستگاه‌های خود از حیث وجود بدافزار و ویروس اقدام کنند.

لازم به ذکر است که ظاهراً این سرویس در حال حاضر تنها برای تلویزیون‌های سری QLED و در کشور آمریکا فعال شده و هنوز اطلاعاتی در مورد برنامه سامسونگ برای ارائه خدمات ضد بدافزار برای دیگر کشورها در دست نیست.

نکته دیگر این است که سامسونگ تأکید کرده در صورتی که تلویزیون مشتریان به شبکه Wi-Fi متصل است بسیار تأکید می‌شود که در این مورد حتماً در اولین فرصت بروزرسانی و اسکن نسبت به وجود بدافزارها صورت بگیرد.

به هر حال این حرکت سامسونگ می‌تواند انتقال‌دهنده این پیام باشد که دستگاه‌های هوشمندی که این روزها در کنار خود می‌بینیم نیاز به مراقبت بسیار زیادی در خصوص امنیت دستگاه‌‎ها دارند و باید در آینده توجه بسیار بیشتری به این موضوع داشته باشیم.

انتهای پیام/