تلسترا پیش از زمان وعده داده شده، شبکه 4G اش را برای اپراتورهای MVNO راه اندازی کرد

0
275
تلسترا

سال گذشته بود که تلسترا، تلکام غول استرالیا به مشتریانش وعده داد تا ماه ژوئن 2016 شبکه 4G اش را برای اپراتورهای شبکه مجازی موبایل (MVNO ها) راه اندازی کند؛ کمپانی موفق شد زودتر از موعد مقرر، به وعده اش عمل کند. شبکه 4G تلسترا قرار است 92% از جمعیت استرالیا را با فرکانس 700 تا 1800 مگاهرتز تحت پوشش قرار بدهد؛ در مناطقی که به ظرفیت بالاتری نیاز است هم، از فرکانس 2600 مگاهرتزی استفاده می شود. کاربران این شبکه های 4G می توانند سرعت 100 مگابایت بر ثانیه را تجربه کنند.

Woolworths، Aldi Mobile، Telechoice و Better Life جزو نخستین اپراتورهای MVNO هستند که می توانند از شبکه 4G تلسترا استفاده کنند. برخی از رقبای تلسترا از قبیل Optus و Virgin Mobile بیش از 2 سال است که به اپراتورهای MVNO سرویس های 4G ارائه می کنند؛ کمپانی های Vaya، Live Connected و Zen Connect جزو اپراتورهایی هستند که از شبکه 4G Plus کمپانی Optus استفاده می کنند.

ویل ایروینگ، مدیرعامل گروه تلسترا در این خصوص گفته: “می دونیم خیلی از اپراتورهای MVNO واقعا مشتاقن که به شبکه موبایلی قدرتمند استرالیا سرویس های 4G عرضه کنن… باعث افتخاره که بتونیم به اپراتورها پیش از موعدی که وعده داده بودیم، خدمات عمده ارائه کنیم…”

ماه فوریه بود که تلسترا در مزایده سازمان رسانه و ارتباطات استرالیا (ACMA) 191 میلیون دلار هزینه کرد تا 1800 مگاهرتز دیگر هم فرکانس به دست بیاورد و شبکه 4G اش را به بخش های بیشتری توسعه بدهد.

table

(نتیجه مزایده: تلسترا: آبی – Optus: زرد – ودافون: قرمز – TPG: سبز)

 

براساس آمار و ارقام موسسه تحقیقاتی Kantar، اوضاع تلسترا سال قبل واقعا مساعد بوده است؛ در شرایطی که ودافون استرالیا، Virgin Mobile و TPG همگی مشتری از دست دادند، تلسترا و Optus تنها کمپانی هایی بودند که تعداد مشترکانشان را افزایش دادند. تلسترا در حال حاضر 41.1% از کل سهم بازار را در اختیار دارد که نسبت به آمار 39.7 درصدی سال گذشته رشد داشته است.