تعداد سرویس‌دهندگان بر بستر ارتباطات ثابت به آستانه 60 رسید

0
122
Servco

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با صدور پروانه‌های جدید خدمات ارتباطی در بخش ثابت با اعتبار پنج ساله، لایسنس‌های Servco را در آستانه 60تایی شدن قرار داد.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با صدور پروانه‌های جدید خدمات ارتباطی ثابت (Servco) برای شرکتهای “پژواک ارتباطات آتیه روشن” و “رای مهر”، تعداد پروانه‌های صادره در این بخش را عملا به آستانه 60 رساند.

دارندگان پروانه‌های Servco مجاز به ایجاد شبکه‌های دسترسی و انتقال اعم از سیمی و بی‌سیم نیستند و در صورتیکه ارائه محتوا بر بستر خدمات موضوع پروانه نیازمند موافقت یا دریافت مجوز از مرجع حاکمیتی مربوط باشد، دارنده پروانه باید ضوابط را رعایت و مجوزهای لازم را دریافت کند.

این لایسنس دو سال و نیم گذشته با هدف تجمیع پروانه‌های سابق ارتباطی و اینترنتی اعم از PSTN،PAP ، ISDP و ISP تدوین شد.

به گزارش بادیجی ، هم‌اکنون پروانه‌های ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به دو بخش ثابت و سیار تقسیم می‌شود که FCPها و MNOها متولیان توسعه زیرساختهای این بخشها هستند.

سرویس‌دهنده‌ها و ارائه دهندگان خدمات نیز روی این شبکه‌های توسعه یافته (FCP و MNO) اقدام به فعالیت می‌کنند که سرویس‌دهنده‌های روی بستر ثابت به Servco و روی سیار به MVNO شهرت دارند.

انتهای پیام/