تحقیقات تازه کنگره آمریکا در مورد تخلفات گوگل

0
9

تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل گوگل خواستار دریافت جزئیاتی کامل در مورد یک پایگاه داده داخلی این شرکت شدند که سابقه موقعیت‌های جغرافیایی کاربران را جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش بادیجی، تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای خطاب به ساندر پیچای؛ مدیرعامل گوگل خواستار دریافت جزئیاتی کامل در مورد یک پایگاه داده داخلی این شرکت شدند که سابقه موقعیت‌های جغرافیایی کاربران را جمع‌آوری می‌کند.

این پایگاه داده Sensorvault نام دارد و بر روی آن سابقه تمامی محل‌ها و اماکن جغرافیایی که کاربران گوگل در آنها حضور داشته‌اند، وجود دارد.

اعضای کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان آمریکا از گوگل خواسته‌اند دقیقا مشخص کند چه اطلاعاتی را در مورد سابقه رفت و آمدهای جغرافیایی هر یک از کاربران خود در اختیار دارد و چه اطلاعاتی را در این زمینه بر روی پایگاه داده خود نگهداری می‌کند و به غیر از گوگل چه فرد یا افرادی به این اطلاعات دسترسی دارند.

ارسال این نامه به گوگل به‌دنبال انتشار گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز صورت می‌گیرد که نشان می‌دهد، پلیس و مقامات قضایی آمریکا به‌طور مرتب به این پایگاه داده دسترسی دارند و به بهانه شناسایی مجرمان اطلاعات صدها هزار کاربر عادی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند.

در این گزارش تصریح شده بود که گاهی شناسایی اشتباه مظنونان و مجرمان از طریق اطلاعات این سرور گوگل برای افراد عادی مشکلاتی جدی ایجاد می‌کند. از سوی دیگر گوگل موقعیت مکانی تمامی کاربران گوشی‌های اندرویدی را تعقیب و ذخیره می‌کند، حتی اگر آنها جی پی اس گوشی خود را روشن نکرده باشند. گوگل هنوز واکنشی به این نامه نشان نداده است.

انتهای پیام/