تاریخ ساخت ماهواره «پیام ۲» هنوز مشخص نیست

0
11

مدیر پروژه ماهواره پیام گفت: تاریخ دقیق ساخت ماهواره هنوز مشخص نیست و به محض اتمام بررسی‌های فنی، قرارداد امضا می‌شود.

به گزارش بادیجی، چند روز پیش خبری مبنی بر ساخت ماهواره پیام ٢ طی هفته جاری منتشر شد؛ خبری خوشایند که نوید ساخت ماهواره دیگری را می‌داد اما همه ما می‌دانیم که ساخت ماهواره‌ به زمان بسیار زیاد و همچنین تحقیقات گسترده‌ای احتیاج دارد و بررسی های فنی بسیاری باید روی آن انجام گیرد، هنگامی‌که از لحاظ تحقیقاتی و فنی آماده بود قراردادش با سازمان فضایی جهت ساخت منعقد شود.

مصطفی صفوی؛ مدیر پروژه ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر درباره زمان آغاز ساخت ماهواره پیام ٢ اظهار کرد: در حال حاضر بررسی‌های فنی روی ماهواره پیام ۲ با همکاری سازمان فضایی آغاز شده است.

مدیر پروژه ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: هنوز در حال تکمیل مشخصات فنی ماهواره هستیم و پس از آن است که می‌توان مدت زمان ساخت و ویژگی های پیام ٢ را مشخص کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های تحقیقاتی و فنی ماهواره پیام ٢ آغاز شده است، گفت: در حال بررسی فنی و مطالعه روی ماهواره هستیم و جلسات مستمری در این رابطه با سازمان فضایی برگزار می‌شود.

هنوز هیچ قراردادی برای ساخت پیام ٢ منعقد نشده است

مدیر پروژه ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: هنوز هیچ قراردادی برای ساخت ماهواره پیام ٢ دانشگاه امیرکبیر منعقد نشده است اما به محض آن که مشخصات فنی ماهواره به اتمام رسید قرارداد امضا خواهد شد.

صفری درباره مشخصات فنی این ماهواره گفت: به‌طور قطع پیام ٢ از لحاظ کیفیت ارتقا پیدا می‌کند و رزولوشن بالاتری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ دقیق ساخت پیام ٢ مشخص نیست زیرا هنوز مشخصات فنی آن و مذاکرات با سازمان فضایی به اتمام نرسیده است و نمی‌دانیم چه اندازه طول خواهد کشید.

انتهای پیام/