تأییدیه واردات 10 قلم کالای ارتباطی منوط به مجوز وزارت صنعت می‌شود

0
122
شبکه مخابراتی
شبکه مخابراتی

با پیگیریهای سندیکای صنعت مخابرات ایران، برخی اقلام مندرج در ردیف تعرفه‌های ارتباطی مقررات صادرات و واردات، علاوه بر تأیید رگولاتوری نیازمند تأیید وزارت صنعت برای واردات می‌شوند.

به گزارش خبرنگار بادیجی، شواهد حاکی از که نشان از پیگیریهای سندیکای صنعت مخابرات ایران برای حمایت از تولیدات داخلی در حوزه تجهیزات مخابراتی دارد، ترخیص کالاهای مربوط به این حوزه با دقت و نظارت بیشتری صورت خواهد گرفت.

براساس پیگیریهای این سندیکا، مندرجات ذیل یادداشت فصل 85 مقررات صادرات و واردات سال 1396 از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

طبق بند مذکور تجهیزات ارتباطی با ردیف تعرفه 8517 و 8525 (بندهای مربوط به حوزه مخابرات) در مرحله ثبت سفارش و همچنین ترخیص علاوه بر تأیید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نیاز به تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت از بابت عدم تولید داخلی دارد.

اقلام اصلی این ردیف تعرفه‌ها که اشاره شد به شرح مراکز سوئیچینگ، تجهیزات انتقال نوری، تجهیزات انتقال رادیویی، آنتن، BTSموبایل، انواع گوشی تلفن ثابت، مودم، DSLAM و نقاط دسترسی، سوئیچ، روتر، مولتی‌پلکس، فرستنده، گیرنده‌های متحرک و گوشی تلفن همراه است.

ظاهرا قرار است کارشناسی فنی از بابت تولید داخلی یا عدم تولید داخلی، توسط سندیکای صنعت مخابرات ایران انجام شود.

این سندیکا بسته به وظایف ذاتی خود، نسبت به اقلام مخابراتی که در شبکه عمومی و اختصاصی کشور و اغلب توسط اپراتورها و سازمانهای دولتی مصرف می‌شود، حساس است و از تولیدات مخابراتی ساخت داخل حفاظت می‌کند.

انتهای پیام/