برنامه “ویز” امروز برای رانندگان اسنپ دردسر آفرید

0
172

امروز برخی رانندگان آژانسهای موبایلی از دسترسی به برنامه سمت راننده باز ماندند و دلیل آن، نصب برنامه WAZE در گوشی‌شان بود که به دستور دستگاه قضایی استفاده از آن ممنوع شده است.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، امروز برخی رانندگان تاکسیهای اینترنتی با پیامی مواجه شدند که امکان استفاده از اپ سمت راننده را به آنها نمی‌دهد و به آنها گفته می‌شود تا زمانیکه برنامه WAZE را از روی گوشی‌شان حذف نکنند، امکان استفاده از برنامه وجود ندارد.

در پاسخ به چرایی این موضوع، یکی از برندهای آژانس (تاکسی) موبایلی در کشور بیانیه‌ای به شرح زیر داده است:

“بر اساس دستور دادستانی کل کشور، تمامی سرویس‌های اینترنتی حمل‌ونقل از تاریخ 30 آبان موظف به منع استفاده از مسیریاب ویز (Waze) شدند.

دستگاه قضایی کشور کلیه سرویس‌های اینترنتی حمل‌ونقل را موظف کرده است از ساعت 24 روز 30 آبان ارائه خدمات به رانندگانی که در سفرهای خود از مسیریاب ویز استفاده می‌کنند خودداری نمایند و این دستور شامل همه سرویس‌های اینترنتی درخواست خودرو می‌شود.

بنا بر این دستور، ارائه خدمات از سمت اسنپ به همراهانی که این اپلیکیشن مسیریاب را در گوشی خود نصب دارند، غیرقانونی است.

لازم به توضیح است که هیچگاه نقض حریم خصوصی کاربرانش را در دستور کار نداریم و تنها تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران هستیم؛ در عین حال کاربران اسنپ نیز طبق قوانین عضویت در این سامانه پذیرفته‌اند که متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران باشند.

مرجع قانونی، در این مورد خاص، سرویسهای اینترنتی حمل‌ونقل را مجری دستور خود دانسته و ادامه خدمات‌رسانی به کاربران منوط به تبعیت از این دستور است.

اسنپ

این شرکت طی هفته گذشته در چندین نوبت از تمام کانالهای ارتباطی خود به هم‌راهانش درباره منع استفاده از اپلیکیشن مسیریاب ویز اطلاع‌رسانی کرده و اکنون ناچار به غیرفعال‌سازی اپلیکیشن ‌هم‌راهانی است که از این دستور قضایی تبعیت نکرده‌اند.

مساعدت همراهان محترم در اجرای این دستور قضایی مانع ایجاد هرگونه خللی در کارکرد اپلیکیشن خواهد شد.

به همین منظور در حال بررسی روشهای جایگزین برای سهولت مسیریابی در سفرهای خود هستیم.

انتهای پیام/