برنامه سامسونگ برای فروش ۴۳ میلیون دستگاه گلکسی S9 و S9 پلاس

0
84

چندی پیش سامسونگ ادعا کرد که فروش نهایی برادران گلکسی S9 بهتر از پرچمدار سال گذشته این کمپانی خواهد بود. با آن‌که در خبرهای اخیر خواندیم که پیش‌فروش کهکشانی‌های جدید چندان موفقیت‌آمیز نبوده است، اما با توجه به برنامه‌ریزی سامسونگ برای فروش ۴۳ میلیون نسخه از گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس در سال ۲۰۱۸ متوجه می‌شویم که کره‌ای‌ها همچنان بر ادعاهای خود پایبندند.

به گزارش بادیجی ، نشریه کره‌ای The Bell گزارش داده که سامسونگ این هدف‌گذاری را به تامین‌کنندگان قطعات خود ابلاغ کرده است. سامسونگ انتظار دارد که ۱۲ میلیون دستگاه گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ از کارخانه‌های تولید کننده خارج شود. برای سه ماهه دوم نیز انتظارات روی عدد ۱۳ میلیون واحد متمرکز شده و بالاخره برای سه ماهه سوم و پایانی سال، سامسونگ ارقام ۱۰ و ۸ میلیون واحدی را پیش‌بینی کرده است.

البته این احتمال وجود دارد که ارقام ذکر شده به هر دلیلی با افزایش روبرو شود. با آن‌که این ارقام اندکی بیش‌تر از رقم ذکر شده ۴۱ میلیونی برای گلکسی S8 و نسخه پلاس در سال ۲۰۱۷ است اما هم‌چنان کم‌تر از رکورد ۴۸ میلیونی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge در سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رود. بد نیست بدانید موسسه تحقیقاتی کانترپوینت، فروش بین ۴۰ تا ۴۳ میلیونی را برای کهکشانی‌های جدید سامسونگ در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرده بود.

اخیرا در خبرها خواندیم که طبق گزارشات فروشندگانی که عاملین فروش گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس بوده‌اند، پیش‌فروش پرچمدار امسال سامسونگ به همان قدرت گلکسی S8 سال گذشته نبوده است. به علاوه، طبق آمارهای منتشر شده در ماه‌های اخیر مشخص شد که میزان کلی فروش جهانی اسمارت‌فون‌ها در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ با کاهش روبرو شده است. گارتنر درخصوص این قضیه اعلام کرد که فروش جهانی بازار اسمارت‌فون‌ها برای نخستین بار در سال‌های اخیر افت کرده است.

سامسونگ برای ارج نهادن به مشتریان وفادار خود، برای کاربران کره‌ای گلکسی S8 که گوشی خود را با پرچمدار جدید تعویض کنند تا ۹۰ دلار تخفیف در نظر گرفته است. برخی تحلیل‌‌گران نیز بر این باورند که سامسونگ در بازار ایالات متحده از شیوه “یکی بخرید، یکی هم رایگان هدیه بگیرید” استفاده خواهد کرد که پیش از این هنگام فروش گلکسی S7 شاهد به‌کارگیری این ترفند بودیم.

منبع

انتهای پیام/