وزیر ارتباطات خبر داد

حل مشکل ارتباطی برخی مناطق سیل‌زده شمال کشور

0
23

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حل مشکل ارتباطی برخی مناطق سیل‌زده شمال کشور خبر داد.

به گزارش بادیجی، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: از دیروز مشغول پیگیری مناطق سیل‌زده شمال کشور بخصوص آق‌قلا هستم که ارتباطات در آنجا مختل نشود.

وی با بیان اینکه عمیقاً ناراحتم از اینکه هموطنانم را در نوروز در سختی می‌بینم، افزود: ضروری است پس از آرام شدن وضعیت، همه با هم برای کمک به مردم مناطق سیل‌زده و ساختن دوباره زندگی آنها تلاش کنیم.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت‌های تأمین بالگرد، گروهی از کارکنان تلاشگر مخابرات ایران منتظر نماندند و مسیر طولانی برفی و صعب‌العبور کوه «دشت شاد» را پیاده طی کردند و ارتباطات شهر «دوزین» را پس از دو روز قطعی، مجدداً برقرار کردند.

آذری جهرمی با بیان اینکه متأسفانه رانش زمین، باعث قطع فیبرهای ارتباطی منطقه سوادکوه شده و امکان رفع خرابی به دلیل عدم صدور برخی مجوزها فراهم نیست، گفت: بنا بر برنامه‌ریزی انجام شده، ارتباطات از طریق رادیو تا ساعتی دیگر برقرار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بنا بر گزارش‌ها، ارتباطات در سایر مناطق مناسب است، یادآور شد: در منطقه دوزین که شرایط ارتباطات نامساعد بود، تیم‌های رفع خرابی در استان استقرار یافته‌اند که تاکنون امکان تردد آنها فراهم نبود و از هلال‌احمر درخواست بالگرد کردیم.

وزیر ارتباطات در پاسخ به انتقاد برخی از کاربران برای عدم حضور وزیر ارتباطات در این مناطق گفت: برای رفتن آماده‌ام اما اطمینان دارم حضورم در استان، بر تعداد جلسات و دوری مسئولان از آسیب‌دیدگان خواهد افزود. در زلزله کرمانشاه نیز ترجیح دادم با پشتیبانی قوی از مسئولین استانی، کار به سرانجام برسد.

انتهای پیام/