برترین استارتاپ‌های اروپایی مبتنی بر اینترنت اشیا

0
81

اینترنت اشیا (IoT) به‌سادگی بیانگر ارتباط  سخت‌افزار، اینترنت و سنسورها با یکدیگر است. مهندسان اروپایی و دانشگاه‌های فنی و مهندسی توجه ویژه‌ای به صنعت این حوزه دارند. مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) می‌گوید حدود 30 میلیارد دستگاه تا سال 2020 در سراسر جهان به اینترنت اشیا متصل خواهند شد و حدود 7/1 میلیارد بازار و سخت‌افزار اروپایی و استارتاپ مبتنی بر اینترنت اشیا، یکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌های صنعتی را کنترل می‌کنند.

به گزارش بادیجی ، از چیپ‌های بسیار نوآورانه و سنسورها تا استفاده از اینترنت اشیا در فضای ذخیره‌سازی ابری، از جمله استارتاپ‌های مبتنی بر اینترنت اشیا هستند که در ادامه این مطلب به معرفی ترکیبی از نوآوران فناوری و بهترین آن‌ها از سراسر اروپا خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

Smartfrog

smartfrog

این استارتاپ در سال 2015 تأسیس شد. Smartfrog، در واقع یک پلتفرم جهانی مبتنی بر اینترنت اشیا که به‌منظور ایجاد راه‌حل‌های اختصاصی در مناطق تولیدی کاربرد دارد را طراحی کرده است. این استارتاپ با حدود 60 کارمند با خرده‌فروشان کالا که از طریق معاملات الکترونیکی در اینترنت فعالیت می‌کنند و همچنین شرکت‌هایی مانند آمازون، اتو، مدیا مارکت و ساترن ارتباط مؤثری را ایجاد کرده است. این شرکت استارتاپی همچنین توانست در ماه اکتبر، سرمایه‌ای معادل20 میلیون یورو را در دور جدید مالی جمع خود بدست آورد و تا کنون حدود 30 میلیون یورو را جمع‌آوری کرده است.

این استارتاپ قصد دارد تا اشیاء را هوشمندتر و به اینترنت متصل کند و از سوی دیگر کاربران را قادر سازد تا به طور یکپارچه، مقرون‌به‌صرفه، امن و کاربرپسند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

Flo Live

استارتاپ Flo Live که در انگلستان مستقر است، که راه‌حل‌های end-to-end را برای شبکه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا که با هدف فراهم‌سازی یک اکوسیستم جهانی در فضای ذخیره‌سازی ابری طراحی شده‌اند را ارائه می‌دهد. راه‌حل‌های end-to-end یا به اختصار E2ES، یک اصطلاح به این معنی است که ارائه‌دهنده یک برنامه کاربردی و تمام سیستم نرم‌افزار و همچنین نیازهای سخت‌افزاری مشتری را ارائه می‌دهد به طوری که  هیچ فروشنده دیگری برای پاسخگویی به نیازهایش دخیل نباشد. E2ES در واقع شامل نصب، ادغام و راه‌اندازی است.

این شرکت به شبکه‌های تلفن همراه و تجزیه‌وتحلیل داده‌های بزرگ نفوذ کرده و از طریق تمهیدات امنیتی مبتنی بر اینترنت اشیا از آن‌ها محافظت می‌کند. پریس گروندی (Percy Grundy)، کارآفرین و سرمایه‌گذار در سال 2015 این استارتاپ را تأسیس کرده است. این شرکت در لندن، پاریس، لیماسول، حیدرآباد و تل آویو و در کالیفرنیا حضور دارد و فعالیت آن در سال 2017 رونق یافته است.

 Graphcore

graphcore

این استارتاپ اروپایی که بریستولِ انگلستان مستقر است، واحدهای پردازش اطلاعات (IPUs) را ایجاد می‌کند که قادر است عملکرد آموزش‌های هوش مصنوعی و کارهای استنتاجی را با فاکتور 10 تا 100 در مقایسه با سخت‌افزار پردازش فعلی بهبود بخشد.

Graphcore در واقع یک شرکت سخت‌افزاری است که در حال توسعه کارت‌های IPU-Accelerator ™ و محصولات IPU-Appliance ™ است که برنامه‌های کاربردی یادگیری دستگاه را تسریع می‌بخشند. این شرکت که در سال 2016 توسط نایجل توون (Nigel Toon) و سیمون نولز (Simon Knowles) تأسیس شده است، در ماه نوامبر سال 2017، سرمایه‌ای به میزان 50 میلیون دلار را بدست آورد.

Konux

این استارتاپ با استفاده از ترکیبی از سنسورهای هوشمند، داده‌های بزرگ و تجزیه‌وتحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی، راه‌حل‌هایی را برای گسترش صنعت اینترنت اشیا ارائه می‌دهد. استارتاپ Konux، توانسته است بودجه خود را با کمک برخی سرمایه‌گذاران به بیش از 38.5 میلیون دلار افزایش دهد.

Wingtra

wingtra

 استارتاپ Wingtra که در زوریخ مستقر است، یک ربات هوایی بدون سرنشین را تولید کرده است که می‌تواند مانند یک هواپیما پرواز کند. این ربات می‌تواند به‌منظور جمع‌آوری اطلاعات هوایی از دارایی‌های فیزیکی و همچنین برای نقشه‌برداری مورد استفاده قرار گیرد.

این استارتاپ که توسط الیاس کلیمن (Elias Kleimann)، ماکسیملیان بواسفلد (Maximilian Boosfeld) و باسیل وایبل (Basil Weibel) در سال 2014 تأسیس شده است، تاکنون توانسته است سرمایه خود را به 8. 9 میلیون دلار افزایش دهد. همچنین هواپيمای بدون سرنشين این استارتاپ که WingtraOne نام داشت نیز محصول سال‌ها تحقیق و تفحص انجام شده در آزمایشگاه‌های دانشگاه ETH Zurich در سوئیس بود و برای حوزه‌های مختلفی نظیر کشاورزی، نظارت بر یخچال‌های طبیعی و تحقیقات حیات‌وحش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Yodiwo

استارتاپ اروپایی Yodiwo، در واقع یک فناوری مبتنی بر اینترنت اشیا است که با یک چارچوب منحصربه‌فرد به‌منظور انتقال برنامه‌ها بر روی فضای ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد. استارتاپ Yodiwo یک شرکت مستقر در سوئد است که در سال 2015 تأسیس شد. این استارتاپ به کاربران خود اجازه می‌دهد تا به دستگاه‌های مختلف شبکه و حسگرها متصل شوند و آن‌ها را به توابع آماده برای استفاده تبدیل کنند و همچنین یک گزارش کاربر IoT در یک بوم بصری را ایجاد کنند و در نهایت داده‌های کاربران خود را به موارد عملی تبدیل کنند.

در حال حاضر شرکت‌هایی مانند IBM، NCP و FREE2MOVE با Yodiwo همکاری می‌کنند. این استارتاپ در واقع ارائه‌دهنده راه‌حل‌هایی مانند مدیریت امکانات و تجارت خرده‌فروشی است و علاوه‌بر این به کاربران خود در خصوص مشاوره و مدیریت پروژه برای یکپارچه‌سازی سیستم‌ها، پیاده‌سازی‌هایی پروژه‌هایی که شامل مشاوره و ارائه خدمات و خدمات آموزشی برای مشتریان و سیستم‌های یکپارچه‌سازی سیستم هستند، خدماتی را ارائه می‌دهد.

Amiko

amiko

این استارتاپ، تکنولوژی سنسورهای پیشرفته و راه‌حل‌های سلامت تلفن همراه را برای کمک به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و توانمندسازی بیماران به‌منظور دستیابی به نتایج بهتر توسعه می‌دهد. استارتاپ Amiko در سال 2014 توسط الکساندر مارینوف (Alexander Marinov)، دویلو مکی (Duilio Macchi) و مارتین گریناورو (Martin Grinovero) تأسیس شده است و مرکز آن در مرکز آزمایشگاه‌های تحقیق و توسعه در لندن و آزمایشگاه‌هایی در میلان است.

این شرکت خدمات خود را به مشتریان تجاری، نهادی و فردی در ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، انگلستان و هلند ارائه می‌دهد و هدف آن تبدیل شدن به یک ارائه‌دهنده جهانی داده‌های پیشرفته درمانی و مدیریت خدمات بیماری‌های دیجیتال است.

MedAngel

داروها باید طبق قوانین خاص ذخیره و حمل شوند، در غیراین صورت اثربخشی آن‌ها حفظ نخواهد شد. اگر آن‌ها در معرض گرمای بیش از حد و یا سرما قرار گیرند، ممکن است خواص خود را از دست بدهند. استارتاپ MedAngel در سال 2015 و در نایمنگِ هلند تأسیس شد. جالب است بدانید آمین زایانی که مبتلا به دیابت نوع 1 است این شرکت را پس از این‌که متوجه شد داروی انسولین وی در یخچال خانگی‌اش دچار یخ‌زدگی شده است، تأسیس کرد.

در حال حاضر میلیون‌ها نفر از مردم هر روز با مشکلات مشابهی روبرو هستند. اما این استارتاپ متعهد به یک مأموریت اصلی است و آن چیزی نیست جز کمک به افراد برای نگهداری از داروها به شیوه ایمن.

Moeco

moeco

استارتاپ Moeco، در واقع یک پلتفرم غیرمتمرکز طراحی شده به‌منظور ارائه اتصال جهانی اینترنت اشیا است. این استارتاپ که توسط میت گریلاوسکی (Mit Gorilovsky) و سالومه پارولوا (Salome Parulava) در سال 2016 در برلین تأسیس شده است، با هدف افزایش 5 میلیون دلار در بودجه خود، راه را برای شفاف‌ترین و مطمئن‌ترین روش به‌منظور ساخت زیرساخت‌های اینترنت اشیا فراهم می‌کند. به این ترتیب، این شرکت جوان با حل دو مشکل اصلی یعنی صدور صورت‌حساب و امنیت  و در عین حال حفظ شفافیت بازار، به هر کسی کمک می‌کند که مانند یک ارائه‌دهنده فعالیت کند.

انتهای پیام/