بازار پخش موزیک در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۲ درصد رشد داشته است

0
35

سال گذشته، سال خوبی برای کسب‌وکار پخش موزیک بود. این بازار حدود ۳۲ درصد رشد کرده و اسپاتیفای و اپل موزیک همچنان در صدر جدول قرار دارند. براساس گزارش جدید موسسه Counterpoint، تعداد مشترکین اپل موزیک در سال گذشته، ۳۶ درصد رشد داشته و ۱۹ درصد از سهم بازار را تشکیل داده است.

به گزارش بادیجی، تعداد کاربران اسپاتیفای هم با رشد ۲۳ درصدی، ۳۵ درصد از سهم بازار را در اختیار گرفته است. در جایگاه سوم و چهارم نیز سرویس پخش موزیک آمازون و یوتیوب موزیک قرار دارند که هر کدام به ترتیب ۱۵ و ۶ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

این رو هم بخوان: اسپاتیفای در حال بررسی ساخت اسپیکر هوشمند برای خودرو است

تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که موفقیت اپل در این بخش، به خاطر بهبود سرویس و جذب کاربران اسپاتیفای به سمت خودش بوده، در حالیکه رشد بالای اسپاتیفای بیشتر به دلیل تمرکز این شرکت روی محتوای انحصاری و قراردادهای تبلیغاتی بوده است.

موسسه Counterpoint معتقد است که این روند در طول امسال نیز ادامه خواهد یافت و مشترکین سرویس‌های پخش موزیک به خاطر شیوع ویروس کرونا، بیش از ۲۵ درصد رشد خواهند یافت. اگر پیش‌بینی‌ها درست باشند، تعداد کل کاربران پولی این سرویس‌ها فراتر از ۴۵۰ میلیون نفر خواهد رفت.

انتهای پیام/