این استارت‌آپ؛ وابستگی شرکت‌های رسانه‌ای به فیس‌بوک را قطع خواهد کرد

0
51

اکثر توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها، نوجوانان را هدف قرار داده و دامنه توجه خود را کاهش می‌دهند، این کار موجب می‌شود تا آن‌ها از مسیر اصلی موفقیت دور ‌شوند اما کمی بعید به نظر می‌رسد که این امر در مورد همه رسانه‌ها صادق باشد، به‌عنوان مثال می‌توان به شرکت رسانه‌ای ماموت اشاره کرد.

paroxetine without prescription, dapoxetine online.
به گزارش بادیجی ، Santa Monica، Calif یک شرکت استارت‌آپی است که ادعا می‌کند توانسته توجه حدود 30 درصد از نوجوانان ایالات متحده را در کمتر از چهار سال به خود جلب کند، وی‌ می‌گوید این کار را تنها از طریق دو برنامه‌ تولیدی خود به نام‌های Wishbone و Yarn انجام داده است.

Wishbone، یک برنامه نظرسنجی ویژه  نوجوان و Yarn، نیز یک برنامه داستان‌سرایی تخیلی-تعاملی است و بخش کوچکی از فعالیت‌های این شرکت موسوم به micro-entertainment است که می‌تواند فضای چند دقیقه و یا حتی چندثانیه‌ای نوجوانان را پر کند.

بنویت واتر(Benoit Vatere)، مدیر عامل شرکت ماموت، توضیح می‌دهد: “این چیزی است که می‌تواند فراتر از یک بازی، سرگرم‌کننده باشد و به‌دلیل رفتارهایی که در تلفن همراه شاهد آن‌ها هستیم، باید بسیار کوتاه و مختصر باشند.”

Yarn، جدیدترین برنامه این شرکت، به شکل محسوس‌تری موفق بوده است. این اپلیکیشن، بخشی از رده نوظهور برنامه‌های ویژه مطالعه است که اقدام به تولید چت‌استوری(chat stories) با فرمت‌هایی می‌کنند که احتمالا تا کنون هرگز ندیده‌اید.

ویژگی این اپلیکیشن کمی شبیه خواندن یک کتاب الکترونیکی است، اما به جای این‌که در قالب فصل‌های مختلف سازماندهی شود، هر داستان مثل یک‌سری پیام‌های متنی به کاربران ارائه می‌شود. همچنین، به‌جای توجه به یک صفحه، کافی است خوانندگان بر روی صفحه خود ضربه بزنند تا پیام بعدی را مشاهده کنند. این پیام‌ها که همچنین در عکس‌ها و فیلم‌ها نیز یافت می‌شوند، استوری‌ها را برخلاف آن‌چه در سراسر جهان رواج دارد به کاربران خود ارائه می‌دهد.

ممکن است ایده این اپلیکیشن برای برخی هولناک باشد، اما این قالب فوق‌العاده، در میان نوجوانان معتاد به گوشی‌های هوشمند و افراد جوان‌تر بسیار محبوب است و بیش از 11 میلیون بار دانلود شده است. در حال حاضر، ماموت به دنبال فرصتی است تا ببیند که این فرمت چقدر می‌تواند فراگیر شود. این شرکت فقط یک سریِA ، به ارزش 13میلیون دلار را تولید کرده است که به‌دنبال سرمایه‌گذاری در محتوای ویدئوی بیشتر برای استوری‌های اپلیکیشن Yarn است.

کاملا درست متوجه شده‌اید، حتی شرکت‌های رسانه‌ای غیر سنتی نیز نمی‌توانند از کلیشه “محور موثر ویدیو” فرار کنند. این حرکت باعث می‌شود که استوری‌های Yarn بیش از پیش جذاب‌تر شوند. همچنین این فرصت را برای کار با سرگرمی‌هایی با پیش‌زمینه  سنتی برای کاربران فراهم می‌کند.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است شرکت‌های رسانه‌ای سنتی نیز متوجه آن شوند. در زمانی‌که فیس‌بوک ناشران را از خوراک اخبار خود خارج می‌کند، آن‌ها به‌شدت سعی در یافتن راه‌حلی برای حفظ خود هستند؛ این در حالی است که اپلیکیشن Yarn، ثابت می‌کند که مردم در خارج از دیواره‌های پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی نیز مطالب مورد علاقه‌شان را دنبال می‌کنند.

مدیر عامل شرکت ماموت می‌گوید: ” اگر شما می‌خواهید یک شرکت رسانه‌ای مبتنی بر تلفن همراه باشید، پس باید توزیع و کسب درآمد خود را به دست آورید. در حال حاضر اپلیکیشن Yarn، به‌طور عمده به جای تبلیغات، بر روی اشتراک‌ها تاکید می‌کند.”

انتهای پیام/