اینترنت اشیاء چگونه تلفن‌های همراه را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

0
83

اینترنت اشیاء ایجاد یک صحنه کاملا متفاوت از فناوری است که بر روی روش‌های ارتباطی موجود، خصوصا تلفن همراه، تاثیر می‌گذارد. در ادامه این مطلب به این موضوع می‌پردازیم که چگونه اینترنت اشیاء در طول ماه‌ها و یا سال‌ها تلفن‌های همراه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد:

به گزارش بادیجی ، تا سال 2022، حدود 29 میلیارد دستگاه متصل در جهان وجود خواهد داشت، که 18 میلیارد از آن‌ها به اینترنت اشیاء وابسته هستند. همچنین در پایان سال 2016، 400 میلیون دستگاه در حوزه اینترنت اشیاء با قابلیت ارتباط با تلفن‌های همراه وجود دارد. تا سال 2022، تعداد دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیاء با قابلیت اتصال به تلفن همراه به بیش از 1.5 میلیارد می‌رسد باشد که شامل 70 درصد از تعداد زیادی از مناطق است. این تکامل احتمالا به واسطه تمرکز بیشتر صنعت روی اینترنت اشیاء و GPP3، استانداردسازی تکنولوژی اینترنت اشیاء در تلفن همراه، هدایت خواهد بود.

چگونه اینترنت اشیاء روی تلفن‌همراه تاثیر می‌گذارد؟

اتوماسیون بی‌سابقه

تا به حال، از ورودی‌های دستی برای تایپ کردن نام رستوران مورد علاقه‌تان و یا ثبت سفارش در یک وب‌سایت، در تلفن‌ همراه خود استفاده می‌کردید، در حالی‌که اینترنت اشیاء قادر خواهد بود از چنین داده‌هایی جهت پیش‌بارگذاری آن برای شما استفاده کند تا بتوانید در عرض چند ثانیه گزینه موردنظرتان را سفارش دهید!

پرداخت‌های مجازی بیشتر

اخیرا، شاهد تکامل پرداخت‌های مجازی ابتدا در قالب سیستم‌عامل‌های تلفن همراه مانند PayPal بودیم؛ جایی که پول به صورت آنلاین منتقل می‌شود. اما اکنون شاهد ظهور روش‌های پرداخت ارتباط نزدیکی یا به اختصار NFC هستیم که از نمونه‌‌های آن می‌توان به Apple Pay اشاره کرد، جایی که تلفن همراه شما می‌تواند برای خرید، از راه دور با ترمینال پرداخت ارتباط برقرار کند.

این تکنولوژی NFC است که امکان پرداخت بدون تماس را فراهم می‌کند. این فناوری می‌تواند به مردم اجازه دهد که برای تقریبا از هر مکانی خرید اقلام خود اقدام کرده و وجه آن را بپردازند؛ همچنین اپراتورها احتمالا می‌توانند مستقیما از طریق صورت‌حساب‌های تلفن مشتریان، پرداخت‌های NFC را تسهیل کنند.

تصاحب سیستم فروش بلیط حمل‌و‌نقل

این سیستم از زمانی آغاز شد که مسافران به جای نسخه‌های چاپی بلیط، از تلفن همراه خود برای دریافت بلیط اقدام کردند. همچنین، در برخی از شهرها مسافران می‌توانند با ارسال پیام کوتاه به یک شماره مشخص و دریافت یک کد، بلیط سفر خود را تهیه کنند.

قفل‌های هوشمند buy paroxetine online without prescription, clomid reviews.

کلیدهای سنتی رایج‌ترین روش دسترسی به خانه‌های ما باقی می‌مانند و در حالی‌که استفاده از کارت‌های Keycards و Fobs افزایش یافته است، گام بعدی استفاده از تلفن همراه برای قفل و یا باز کردن درب منازل خواهد بود. به جای داشتن یک مورد فیزیکی برای قفل و یا بازکردن درب‌ها، به‌زودی می‌توانید این کار را با نگه داشتن گوشی خود در مقابل در برای باز کردن یا قفل کردن آن انجام دهید.

شما همچنین می‌توانید ببینید که چه کسی در خانه شما حضور دارد و چه زمانی وارد شده و یا آنجا را ترک می‌کند، همچنین می‌توانید به افراد مورد اعتماد خود دسترسی لازم را بدهید تا بتوانند بدون انتظار برای باز کردن درب، وارد منزل شما شوند.

پسوردهای کمتر؛ امنیت بیشتر

شما می‌توانید به جای نیاز به استفاده از پسوردهای متعدد که احتمال سوءاستفاده هکرها را افزایش می‌دهد از یک شناسه ورودی انفرادی و رمز عبور برای همه دستگاه‌های خود استفاده کنید.

کافی است به سرویس آنلاین وارد شوید و شماره تلفن خود را ثبت ‌کنید،سپس یک پیام کوتاه دریافت خواهید کرد که باید آن را تائید کنید. شما همچنین می‌توانید از رمز عبور خود برای خرید‌های آنلاین استفاده کنید.

ارتباط مستقیم بین شبکه‌های حسگر بی‌سیم

معماری شبکه داده تلفن همراه در حال حاضر، برای اتصال به اینترنت نیازمند به یک نقطه دسترسی از طریق شرکت‌های مخابراتی هستند. اما با فراگیری بیشتر اینترنت اشیاء، در آینده می‌توانید این انتظار را داشته باشید که تکنولوژی قدیمی جای خود را به شبکه‌های حسگر بی‌سیم بدهد که به‌طور مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و منجر به کاهش اختلال در اتصال خواهند شد.

انتهای پیام/