اکسپریا XZ1 بروزرسانی جدیدی برای رفع روزنه‌های امنیتی دریافت کرد

0
77

سونی بروزرسانی جدیدی را برای گوشی اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 کامپکت عرضه کرد. این آپدیت برای رفع روزنه های امنیتی Meltdown و Spectre در اختیار صاحبان این دستگاه ها قرار می گیرد.

به گزارش بادیجی ، سونی در گذشته نه چندان دور بروزرسانی جدیدی را برای گوشی اکسپریا XZ پریمیوم عرضه کرده بود که توسط آن مشکلات مربوط به روزنه های امنیتی Meltdown و Spectre رفع شد. حال این شرکت ژاپنی تصمیم گرفته است این پچ امنیتی را برای دو دستگاه دیگر خود نیز عرضه کند. هم اکنون دو گوشی اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 کامپکت این پچ را دریافت کرده اند.

با دریافت این بروزرسانی توسط کاربران این دستگاه ها، شماره ورژن سیستم عامل این گوشی ها به 47.1.A.12.75 ارتقا می یابد. در این آپدیت شاهد حضور پچ امنیتی ماه فوریه هستیم که آخرین پچ امنیتی عرضه شده توسط گوگل برای این سیستم عامل موبایل محسوب می شود.

سونی یکی از شرکت هایی بوده که برای رفع مشکلات امنیتی محصولات تولیدی خود، بروزرسانی های متعددی را عرضه می کند. در حال حاضر سونی یکی از اولین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند محسوب می شود که برای رفع روزنه های امنیتی Meltdown و Spectre بروزرسانی عرضه کرده است.

روزنه های امنیتی Meltdown و Spectre

این بروزسانی علاوه بر پچ امنیتی، تغییرات دیگری را نیز در دستگاه های مورد نظر ایجاد می کند. با دریافت این آپدیت رابط کاربری تغییرات مثبتی را تجریه می کند و همچنین آیکون مربوط به اپلیکیشن ساعت نیز عوض می شود. توسط این بروزرسانی نسخه اکسپریا هوم نیز به 11.2.A.0.6 ارتقا پیدا می کند.

در حال حاضر این بروزرسانی برای گوشی اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 کامپکت عرضه شده است بنابراین باید قادر به دریافت آن باشید (سونی اکسپریا XZ1 معرفی شد؛ ترکیب اسنپدراگون ۸۳۵ و اندروید ۸). اگر پیام دریافت این بروزرسانی برایتان ارسال نشده با مراجعه به بخش تنظیمات دستگاه خود نسبت به دریافت و نصب آن اقدام کنید.

منبع

انتهای پیام/