انتقاد وزیر ارتباطات از عملکرد پست بانک

0
122
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش سراسری شرکت پست
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش سراسری شرکت پست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملکرد پست بانک برای هوشمند شدن ابراز نارضایتی کرد، گفت: این بانک با بهره گیری از امکانات وزارت ارتباطات به ‌گونه‌ای عمل کند تا به اولین بانک هوشمند کشور تبدیل شود.

در ششمین همایش سراسری دو روزه مدیران و روسای شعب پست بانک ایران ، محمود واعظی گفت: تاکنون پست بانک برای هوشمند شدن عملکرد ضعیفی داشته است؛ باید با استفاده  از امکانات وزارت ارتباطات در این باره به گونه ای فعالیت کند تا به نخستین بانک هوشمند کشور تبدیل شود.

واعظی خواستار تعامل بیشتر پست بانک با سایر بخش های اقتصادی کشور به ویژه بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی شد و گفت: تعامل پست بانک با سایر مجموعه های اقتصادی کشور به نفع این بانک خواهد بود و باید این تعامل جدی تر گرفته شود.

وی خواستار فعال تر شدن پست بانک در عرصه های جهانی شد و افزود: پست بانک باید با ارتباط با مجامع جهانی مرتبط با خود و استفاده از تجربه های آنها، سطح خود را ارتقا دهد هم چنین ارتباطات بین المللی را برای این بانک بسیار ضروری خواند و گفت: پست بانک با تقویت بخش بین الملل خود باید از فضای ایجاد شده در سطح جهانی نهایت بهره را ببرد.

وزیر ارتباطات، با تاکید بر گام برداشتن پست بانک برای محقق کردن اهداف دولت، بازگشت پست و پست بانک را طبق مصوبه مجلس، به بدنه دولت و وزارت ارتباطات، امری مبارک و ارزشمند ارزیابی کرد که باید از آن جهت رسیدن به هدف های دولت بهره برد. به همین دلیل تخصصی شدن پست بانک به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رویکرد دولت بوده تا این بانک در بدنه دولت باقی بماند.

واعظی اشاره کرد که هدف وزارت ارتباطات بانکدار شدن نیست بلکه هدف این است که منابع پست بانک در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کاربرد داشته باشد و به اشتغال زایی در این بخش کمک کند از سوی دیگر همه روستاهای بالای 10 خانوار از تلفن ثابت برخوردارند و بسیاری از روستاها به اینترنت دسترسی دارند و میتوانند از طریق آن خدمات خود را انجام دهند.

وی ادامه داد با توجه به افزایش علاقه سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای سرمایه گذاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات باید این فرصت استفاده کرده و زمینه های آن را فراهم سازد. در همین حال پست بانک باید علاوه بر اختصاص وام وجوه اداره شده به فعالان این بخش، زمینه ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان مرتبط با بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را نیز فراهم کند.