الجی مشمول رجیستری شد

0
138

طرح ملی رجیستری گوشیهای تلفن همراه براساس اطلاع‌رسانی قبلی این بار به سراغ یکی از برندهای آسیایی رفت.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از چهاردهم آذر ماه وارد فاز دوم اجرای طرح ملی رجیستری گوشیهای موبایل شد و رسما مبارزه با کالاهای قاچاق اپل را آغاز کرد.

در ابتدای اجرای این فاز از رجیستری، تمام مدلهای گوشی و تبلت اپل در دستور کار کمیته مربوط به اجرای این طرح قرار گرفت و عملا واردات این محصولات غیر از مبادی رسمی، به کشور محدود شد.

با گذشت حدود 15 روز از اجرای فاز دوم، اسامی سه برند امریکایی “بلک‌بری”، “موتورولا” و “گوگل‌پیکسل” دیگر نیز به اعمال مقررات اضافه شد.

حال براساس اطلاع‌رسانی قبلی متولیان اجرای این طرح، عنوان برند … نیز به عنوان یکی از مدلهای پرفروش در بازار کشورمان، تحت رجیستری قرار گرفته و متقاضیان خرید محصولات این شرکت باید از این پس نسبت به رجیستر بودن گوشی دقت لازم را داشته باشند.

قرار است لیست برندها به مرور تا پایان سال تکمیل و تمامی مدلهای موجود در بازار تلفن همراه کشور، تحت مقررات رجیستری درآیند.

به گزارش بادیجی ، با توجه به اینکه حدود یک هفته پیش کانال اطلاع‌رسانی طرح رجیستری (همتا) اعلام کرد که طی ساعاتی دیگر «معرفی برند جدید مشمول طرح رجیستری» اعلام می‌شود اما این اتفاق نیفتد و پیام مذکور به «معرفی برند جدید مشمول طرح رجیستری به زودی» تغییر یافت، پیش‌بینی می‌شود نوعی ناهماهنگی بین متولیان اجرای این طرح وجود دارد که بعضا اعمال مقررات برای برندهای جدید را با تأخیر مواجه می‌کند.

انتهای پیام/