اقدام جدید آمریکا و متحدانش بر علیه هواوی

0
23

دولت آمریکا و متحدانش تصمیم گرفته‌اند که دیگر به هیچ وجه تجهیزات تولید شده توسط شرکت هواوی را برای نصب بر روی سیستم‌های مخابراتی و ارتباطی مرتبط با امنیت ملی خود خریداری نکنند.

به گزارش بادیجی، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا دیروز اعلام کرد که مقابله حقوقی و قضائی با هواوی در آمریکا روز به روز گسترش بیشتری می‌یابد و تصمیمات تازه‌ای بر علیه آن اتخاذ خواهد شد.

شرکت هواوی نیز شکایتی را در تگزاس تقدیم دادگاه کرده و مدعی شده که ممنوعیت‌های اعمال شده توسط دولت آمریکا بر ضد این شرکت و محصولات و خدمت آن غیرقانونی بوده و باید متوقف شود.

دولت آمریکا مدعی است منگ وانژو؛ مدیر ارشد امور مالی هواوی که دختر مؤسس و رئیس این شرکت هم هست، تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران را دور زده است.

اگرچه آمریکا مدعی است متحدان این کشور نیز قصد ندارند از تولیدات هواوی استفاده کنند اما برخی از آنها مانند انگلیس اعلام کرده‌اند که همکاری با هواوی را در برخی حوزه‌های مخابراتی ادامه خواهند داد.

وزیر خارجه چین نیز هفته گذشته اعلام کرد این کشور تمامی اقدامات لازم را برای دفاع از حقوق و منافع شرکت‌های چینی مانند هواوی انجام خواهد داد.

هواوی در تلاش است تجهیزات لازم برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه را در بسیاری از کشورهای جهان به فروش برساند. این شرکت بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در سراسر جهان است.

انتهای پیام/