افزایش درخواست دستگاه‌های دولتی برای استفاده از خدمات فضایی

0
11

رئیس سازمان فضایی ایران از افزایش قابل توجه درخواست‌های دستگاه‌های عمومی و دولتی برای پایش ماهواره‌ای شاخص‌های مختلف سرزمینی خبر داد.

به گزارش بادیجی، مرتضی براری؛ رئیس سازمان فضایی ایران در اینستاگرام نوشت: برای توسعه خدمات فناوری فضایی علاوه بر حمایت و بازار سازی، مقوله اطلاع‌رسانی و ترویج مسئله خیلی مهمی است که خوشبختانه با همکاری اصحاب رسانه و مروجان علم، گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شد.

وی تاکید کرد: انعکاس اخبار خدمات مؤثر فناوری فضایی در حوزه‌های مختلف، تحلیل و بررسی تأثیر این فناوری بر مدیریت صحیح منابع در کنار ارائه خدمات کاربردی در حوزه‌های مختلف باعث شده تا گام‌های مفیدی در راستای آشنایی جامعه نسبت به ظرفیت‌های این فناوری و کاربرد آن در ارتقا شاخص‌های مدیریت کلان کشور برداشته شود و نتیجه این اقدامات دریافت اعلام نیازهای مختلف از سوی نهادهای دولتی و عمومی برای دریافت خدمات فناوری فضایی در حوزه‌های مختلف است.

معاون وزیر ارتباطات افزود: در راستای حمایت و بازار‌سازی برای بخش خصوصی تلاش خواهیم کرد این خدمات از طریق شرکت‌های خصوصی و استارتاپ‌ها ارائه شوند.

رئیس سازمان فضایی ایران تصریح کرد: جا دارد از تعامل، همکاری و همیاری تمامی اصحاب رسانه و مروجان این حوزه که در پیشبرد این هدف یاری‌رسان ما بودند تشکر و قدردانی کنم.

براری یادآور شد: می‌دانیم هنوز راه درازی در پیش داریم و با افزایش سطح تعاملات و همکاری نزدیک‌تر با رسانه‌ها این مسیر را ادامه خواهیم داد و با یاری هم آینده‌ای روشن را برای این حوزه رقم خواهیم زد.

انتهای پیام/