اعطای تسهیلات برای تاسیس شتاب‌دهنده استارتاپی در استان‌ها

0
58

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: این سازمان آمادگی دارد تا در قالب وام وجوه اداره شده به کارگزاران مراکز توانمندسازی استارت‌آپها در استانها برای تاسیس شتاب‌دهنده، تسهیلات اعطا کند.

به گزارش بادیجی، امیر ناظمی؛ رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در جلسه هماهنگی با کارگزاران مراکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپا و مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تشریح رویکردهای سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه کسب و کارهای نوپا، اظهار کرد: طرح کارگزاری مراکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا با رویکرد تمرکززدایی و برخورداری همه استانها از خدمات مربوط به شرکت‌های نوپا تهیه شده است.

وی افزود: کارگزارانی که از طریق اعلام نتایج مناقصه برگزار شده، در این خصوص انتخاب شده‌اند، می‌توانند از طریق همکاری با سایر نهادها نسبت به اجرای شرح خدمات خود اقدام کنند و در صورت تأسیس شتاب‌دهنده می‌توانند از طریق یکی از نهادهای استانی نظیر شهرداری، دانشگاه و یا غیره فضای لازم را تهیه کنند.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز آمادگی دارد تا به کارگزاران مراکز توانمندسازی استارت‌آپی در قالب وام وجوه اداره شده، تسهیلات اعطا کند، گفت: ادارات کل فناوری اطلاعات استانها در تمامی این فرآیند به‌عنوان نماینده وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات می‌توانند در بحث همکاری در نظارت این روند، تأثیر مهمی در نوع کارکرد این پروژه داشته باشند.

ناظمی با اشاره به تصویب طرح نوآفرین در هیئت دولت خاطرنشان کرد: براساس این طرح، شرکت‌های نوپا تأسیس شده براساس سه شاخص زمان تأسیس، درآمد سالیانه و سرمایه شرکت، از معافیت‌های مالیاتی و بیمه برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/