اطلاعات جالب از نخستین عکس ثبت‌شده از سیاه چاله‌ها + تصاویر

0
19

مطالعه برروی سیاه چاله‌ها سبب افزایش آگاهی درباره فضا و اثبات برخی نظریه‌های علمی می‌شود.

به گزارش بادیجی، سرانجام پس از مطالعه فراوان و استفاده از گروهی از تلسکوپ‌ها اولین عکس از سیاه چاله منتشر شد؛ این تصویر حاصل همکاری مشترک گروهی از تلسکوپ‌های رادیویی در برخی کشور‌های جهان در پروژه‌ای به نام تلسکوپ افق رویداد است.

در این تصویر که انعکاس نور اطراف مرکز سیاه چاله را نشان می‌دهد، فضای اطراف سیاه چاله به خوبی مشخص است.

کارشناسان نتیجه پژوهش خود را روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی منتشر کردند. آنها به‌طور ویژه به دنبال آشکارسازی سیاه چاله عظیم با نام Sagittarius A در کهکشان مسیه M۸۷ بودند.

پروژه رصد و تصویربرداری از سیاه چاله از سال ۲۰۱۷، با نام پروژه EHT شروع شد و هشت تلسکوپ در کشور‌های مختلف در طرح مشارکت داشته‌اند.

به‌طور کلی سیاه چاله‌ها نامرئی هستند و نوری که از اطراف آن‌ها عبور می‌کند تشکیل نوعی دایره درخشان با مرکزی کاملا تیره می‌دهد که به نام افق رویداد شناخته می‌شود.

کارشناسان رنگ بازتابی حلقه سیاه چاله را نارنجی شناسایی کرده‌اند که در تصویر به دست آمده مشخص است.

به دست آوردن اولین تصویر از سیاه چاله می‌تواند تایید و پشتیانی منحصر به فردی از نظریه نسبیت اینشتین باشد و به درک و دانش محققان از نیرو‌های گرانش کمک کند.

به دست آوردن این تصویر همچنین می‌تواند به دانش محققان برای شناسایی سیاه چاله‌ها و نحوه جذب نور و دیگر اجرام فضایی به درون آنها کمک کند.

گروهی از متخصصان اعتقاد داشتند سیاه چاله‌ها وجود ندارند و به دست آوردن این عکس اثباتی بر نظریه وجود سیاه چاله‌ها و اثرگذاری آنها بر فضا و گرانش است.

به دست آوردن اولین تصویر از سیاه چاله به گفته دانشمندان یکی از بزرگ‌ترین کشف‌های علمی در جهان است.

انتهای پیام/