اشکال نرم‌افزاری فیس‌بوک تنظیمات حریم خصوصی 14 میلیون کاربر را تغییر داد

0
59

فیس‌بوک اعلام کرده است که یک اشکال نرم‌افزاری کوچک تنظیمات حدود 14 میلیون کاربر را تغییر داده است و به‌طور بالقوه و بدون توجه به تنظیمات حریم خصوصی قبلی برخی از پست‌ها را به‌صورت عمومی نمایش می‌دهد.

به گزارش بادیجی ، بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این ایراد نرم‌افزاری از تاریخ 18 مه تا 22 مه  و درست در زمانی که فیس‌بوک یک ویژگی جدید را آزمایش می‌کرد، رخ داد و بسیاری از کاربران را تحت تاثیر قرار داده است.

ارین اگان (Erin Egan)، افسر ارشد امنیت فیس‌بوک، در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما اخیرا با یک اشکال نرم‌افزاری مواجه شده‌ایم که به‌طور خودکار و در زمانی که کاربران پست جدیدی را در فیس‌بوک ایجاد می‌کردند، به آن‌ها پیشنهاد می‌کرد تا پست خود را به‌صورت عمومی منتشر کنند.”

وی ادامه داد: “ما این مشکل را بررسی و برطرف کرده‌ایم و از افرادی که در این بازه زمانی پست‌هایی را ایجاد کرده‌اند می‌خواهیم تا بار دیگر آن‌ها را بررسی کنند.”

وی همچنین ادامه داد: “برای روشن شدن این موضوع باید بگوییم که این اشکال نرم‌افزاری برای افرادی که قبلا پست‌هایی را منتشر کرده‌اند هیچ مشکلی را به وجود نیاورده است و هنوز هم می‌توانند مانند گذشته مخاطبان خود را انتخاب کنند. ما برای بروز این اشتباه عذرخواهی می‌کنیم.”

فیس‌بوک پس از این اتفاق تنظیمات تمامی کاربران خود را به آن‌چه که قبلا مشخص کرده بودند بازگرداند. البته این اصلاحات پنج روز به طول انجامید.

گفتنی است؛ کاربران آسب دیده فیس‌بوک در روز پنج شنبه اطلاعیه‌ای بر روی برنامه و یا وب‌سایت این شبکه اجتماعی دریافت خواهند کرد. بر همین اساس آن‌ها پیغامی با عنوان “Please Review Your Posts” را به‌همراه یک لینک از فیس‌بوک دریافت می‌کنند که در آن هرآن‌چه که طی بازه زمانی که این مشکل نرم‌افزاری اتفاق افتاده بود، به اشتراک گذاشتند را ارائه می‌دهد.

گفتنی است؛ این غول شبکه‌های اجتماعی در ماه‌های اخیر با حواشی متعددی مواجه بوده است که ازجمله آن ها می‌توان به دسترسی کمبریج آنالیتیکا به اطلاعات شخصی بیش از 50 میلیون کاربرفیس‌بوک اشاره کرد.

انتهای پیام/