این استارتاپ با کمک اینترنت اشیاء به یاری کشاورزان می‌آید

0
36

بوهپندرا پارمر (bhupendra Parmar)، یک کشاورز هندی است که صاحب 8 هکتار زمین کشاورزی است و اخیرا توانسته محصولات خود را از بیماری قارچ پودری حفظ کند.

به گزارش بادیجی ، او همچنین موفق شد تا به میزان 50 درصد  در مصرف آب موردنیاز برای آبیاری محصولات خود صرفه‌جویی کند. وی این کار را با کمک Fasal انجام داده است. Fasal در واقع یک پلت‌فرم اینترنت اشیا و مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط Wolkus Technology برای کشاورزی دقیق و مبتنی بر اطلاعات آب و هوایی طراحی شده است.

“Fasal” در زبان هندی به‌معنی “محصول” است. order clomid online cheap, generic clomid.

این پلت‌فرم دارای یک دستگاه حسگر است که در مزرعه قرار داده می‌شود و پارامترهای آب و هوایی نظیر رطوبت، دما، بارندگی، رطوبت برگ، رطوبت خاک، و بسیاری موارد دیگر را مشاهده و ثبت می‌کند. این داده‌ها به پلت‌فرم ابر Fasal ارسال می‌شوند و در آن قسمت توسط هوش مصنوعی (AI)، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. در این بررسی وضعیت آب و هوا، بیماری‌ها و آفات پیش‌بینی و ارائه می‌شود.

کشاورزان می‌توانند وضعیت هر مزرعه را در تلفن همراه خود مشاهده کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند به‌طور مستقیم از طریق دستگاه‌های خود از میزان گسترش آفات و بیماری‌ها مطلع شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

پیش‌بینی میکرو هواشناسی، پیش‌بینی بیماری، مدیریت آبیاری و تجزیه و تحلیل داده‌ها از جمله خدماتی است که پلت‌فرم Fasal، به‌طور خاص برای کشاورزان فراهم می‌کند.

گراور زامپا (Grover-Zampa)، یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های انگور در هند است که از این پلت‌فرم استفاده کرده است. در طی ماه‌های گذشته، با استفاده از راه‌حل‌های ارائه شده توسط پلت‌فرم Fasal، از امکاناتی مانند کنترل سطح فشار آب، اندازه‌گیری رطوبت برگ برای مدیریت بیماری‌ها و مواردی از این دست بهره‌مند شده است.

در حال حاضر دامنه وسیعی برای کشاورزی دقیق و تصمیم هوشمندانه در عرصه کشاورزی هند وجود دارد. در این برهه از  زمان که به‌سرعت، پیشرفت‌های عظیمی در زمینه فعالیت‌های دیجیتالی انجام می‌شود، به نظر می‌رسد که پلت‌فرم Fasal یک استارت آپ نوید دهنده و نوآورانه است که می‌تواند چشم‌انداز کنونی را سریع‌تر تغییر دهد.

انتهای پیام/