استارت‌آپ کانادایی کام توسعه‌دهندگان اندروید را تلخ کرد

0
25

کمپانی آمریکایی اپل اخیرا استارت‌آپ جدیدی را راه‌اندازی کرده است که می‌تواند پیامدهای زیادی برای توسعه دهندگان اندروید داشته باشد. این شرکت اعلام کرد که به تازگی توانسته است Buddybuild، که یک استارت‌آپ کانادایی و ابزاری کاربردی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های اندروید است را به دست آورد.

baclofen buy online, generic lioresal.
به گزارش بادیجی ، از آنجایی‌که این شرکت قصد دارد تا هفته آینده پشتیبانی از سیستم‌عامل اندروید خود را خاتمه دهد، این ابزار به زودی تنها به توسعه دهندگان اپل محدود خواهد شد.

استارت‌آپ Buddybuild، در روز سه‌شنبه با انتشار پستی در وبلاگ خود اعلام کرد، کارکنان آن به گروه مهندسی Xcode اپل پیوستند. Xcode؛ نام مجموعه‌ای از ابزارهای توسعه نرم‌افزاری است که توسط برنامه‌نویسان شخص ثالث جهت ساخت برنامه‌های کاربردی برای محصولات اپل مانند آ‌ی‌فون، رایانه‌های مک و اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر چه این شرکت همچنان به کار خود در مرکز ونکوور ادامه می‌دهد، اما به نظر می‌رسد خرید آن  باید تأثیر قابل توجهی بر روی بسیاری از توسعه‌دهندگان داشته باشد. دستیابی به این پلت‌فرم در بلند مدت، به احتمال زیاد اخبار خوبی را برای توسعه دهندگان IOS به همراه خواهد داشت.

طبق گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد نرم‌افزار Buddybuild را، که توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های خود را به‌راحتی تست و تنظیم کنند، با Xcode خود ادغام کند. با توجه به این‌که در حال حاضر Buddybuild، در میان بسیاری از توسعه دهندگان از محبوب زیادی برخوردار است، به‌طور مستقیم خود را با ابزارهای توسعه اپل یکپارچه می‌کند تا با انجام این کار حتی سازندگان برنامه‌ها نیز فرآیند ساخت اپلیکیشن‌های مختلف را ساده‌تر از گذشته دنبال کنند.

اما، بدون شک جای تعجب نیست که تغییر این چشم‌انداز به‌طور مشخص برای توسعه دهندگان اندروید، خوشایند نباشد چرا که دیگر قادر به استفاده ازBuddybuild پس از 1 مارس نخواهند بود. در حالی‌که خدمات جایگزین برای توسعه دهندگان وجود دارد، اما طی هفته‌های آینده دسترسی به این نرم‌افزار کاربردی برای آن‌ها غیرممکن می‌شود. علاوه‌بر این، باید دید که توسعه دهندگان نرم‌افزارها به چه خدمات مستقل شخص ثالثی برای ساخت ابزارهای ارزشمند توسعه نیاز خواهند داشت.

باید توجه داشت، این دسته از شرکت‌هایی که حریصانه توسط غول‌های تکنولوژی بلعیده می‌شوند، به طور فزایندهای باعث ایجاد اضطراب ناخواسته برای توسعه دهندگان جهت تغییر جریان کار موجود خود می‌شوند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل شرایط قرارداد خود را فاش نکرده است و احتمال دارد تا زمانی‌که ویژگی‌های Buddybuild در Xcode ظاهر می‌شود، این کار را انجام ندهد. اما به نظر می‌رسد که این کمپانی در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل که در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد، در مورد برنامه‌های خود اطلاعاتی را ارائه دهد.

انتهای پیام/