استارتاپ‌های مبتنی بر اینترنت اشیا در چند قدمی ورود به بازارهای جهانی

0
82

آیا تا به حال به روند پیشرفت استارت‌ آپ‌ها و محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا در سال جدید میلادی دقت کرده‌اید؟ 2018، قطعا به یک سال پررونق برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی مبتنی بر اینترنت اشیا تبدیل خواهد شد و بر همین اساس باید سعی کنیم تا بینش و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهیم.

به گزارش بادیجی ، اینترنت اشیا (IoT) نوعی ارتباط بین دستگاه‌ها و برنامه‌هایی است که به بهینه‌سازی عملیات، کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و بهبود زندگی روزمره افراد کمک می‌کند. در ادامه این مطلب قصد داریم به حوزه‌های مشترک زندگی افراد که در حال حاضر اینترنت اشیا امکان استفاده از آن‌ها را دارد، بپردازیم.

مراقبت‌های بهداشتی cheap celebrex online, online Zoloft.

در حال حاضر پزشکان برای نظارت بر شرایط بهداشتی بیماران نیاز به مشاوره چهره به چهره با آن‌ها دارند. اما برخی محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا می‌تواند روند انجام این کار را راحت‌تر کنند. برای مثال، سنسور ضربان قلب بلافاصله از بیمارستان درخواست کمک پزشکی می‌کند، اطلاعات را از طریق Wi-Fi می‌فرستد و پزشک می‌داند که وضعیت بیمار در حال حاضر مهم است. IoT وسیله‌ای مناسب و مقرون به صرفه برای نظارت بر وضعیت بیمار را توسعه داده است. به عنوان مثال می‌توان به مچ‌بند EmTracker که برای افراد مسن طراحی شده است، اشاره کرد که سیگنال‌های اختلالات استرس را به تلفن همراه می‌فرستد. چنین دستگاه‌هایی به همراه برنامه‌های تلفن همراه سفارشی کار می‌کنند که اجازه می‌دهد اطرفیان و یا بستگان فرد بیمار مراقبت وضعیت سلامت، احساس روانی و حتی مکان افراد سالمند را پیگیری کنند.

ساختمان‌ها

به گفته سازمان ملل، ساختمان‌ها 40 درصد گازهای گلخانه‌ای جهان را تولید می‌کنند. ساختمان هوشمند با به کارگیری حسگر نور از 70 درصد نور محیط داخلی استفاده می‌کنند. این کار باعث صرفه‌جویی در انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود. در حال حاضر تعداد زیادی از استارت آپ‌ها در حوزه طراحی خانه‌های هوشمند و حتی دفاتر هوشمند، فعالیت می‌کنند.

تدارکات

تصور کنید نیاز به مدیریت دستی 9 انبار پر از 80،000 آیتم مختلف را دارید. با سیستم‌های ردیابی کالا و چیپ‌ست‌های هویت کالا، بسیار آسان است که موجودی انبار را بررسی کنید. فن آوری RFID اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی بتوانید فضا، افراد، اقلام و تجهیزات را ردیابی کنید.

حمل و نقل هوشمند

رانندگان به طور متوسط ​​34 ساعت در سال را در مکان‌های شلوغ و پرتردد سپری می‌کنند. سنسور ترافیک، مکان‌های پرترافیک را تشخیص می‌دهد و داده‌ها را به یک ماهواره ارسال می‌کند. پیام مربوط به شرایط ترافیک به هزاران خودرو ارسال می‌شود تا آن‌ها بتوانند یک مسیر جدید را جایگزین کنند. سیستم‌های حمل و نقل هوشمند می‌توانند تاخیر سفرهای درون شهری و انتشار گازهای گلخانه‌ای را به ترتیب و به میزان 25 و 22 درصد کاهش دهند.

شهر هوشمند

بسیاری از دریاچه‌ها و رودخانه‌ها در سراسر جهان از سطح بالای آلودگی به دلیل تخلیه غیرقانونی رنج می‌برند. سنسورهای سنجش کیفیت آب، میزان PH آب را نشان می‌دهند و به مقامات محلی در مورد وجود میزان بالای زباله‌های سمی هشدار می‌دهند. فن آوری‌های شهر هوشمند، نظارت زیست محیطی را مقرون به صرفه و به‌طور گسترده‌ای قابل استفاده می‌کند.

خرده فروشی

تصور کنید که باید به صورت دستی قیمت 30000 محصول مختلف را در یک فروشگاه بزرگ به روزرسانی کنید. انجام این کار حتی به صورت کوتاه مدت قطعا خسته کننده خواهد بود اما اگر از آپدیت لحظه‌ای قیمت‌ها از طریق سیستم‌های RFID استفاده کنید، شاهد افزایش بهره‌وری کسب و کارتان خواهید بود.

شاخص‌های زیر نشان می‌دهد که مردم در حال حاضر قادر به استفاده از اینترنت اشیا در زندگی خود هستند:

نرخ نفوذ تلفن همراه بالا

کاهش هزینه‌های تلفن همراه

افزایش تعداد شرکت‌های فعال در زمینه توسعه نرم‌افزارهای مبتنی بر اینترنت اشیا

نتیجه‌گیری:

تا سال 2020، تقریبا 1 تریلیون مصرف کننده محصولات به نوعی توانایی استفاده از محصولات دیجیتالی هوشمند را خواهند داشت و بزرگترین برندهای دنیا، میلیاردها محصول خود را دیجیتالی خواهند کرد که هر یک با استفاده از نرم‌افزار منحصر به فرد به وب متصل می‌شوند؛ بنابراین کاملا منطقی به نظر می‌رسد که باید میزان آگاهی و آمادگی خود برای استفاده از محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا را افزایش دهیم.

انتهای پیام/