استارتاپها و شرکتهای دانش‌بنیان زمینه‌ساز تحول آموزش پایه هستند

0
72

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، توسعه استارتاپها و شرکتهای دانش‌بنیان فعال حوزه آموزش می‌تواند نوآوری و خلاقیت را از مراحل پایه در ساختار آموزش رسوخ دهد.

به گزارش بادیجی ، سورنا ستاری در حاشیه بازدید از باغ کتاب تهران با بیان اینکه شهر تهران به عنوان یک شهر نوآور و خلاق دارای ظرفیتهای بالقوه تحول‌آفرینی است، اظهار کرد: زمینه‌ها و ظرفیتهای علمی کلانشهر تهران با جمعیت میلیونی جوان می‌تواند در تغییر جهت‌گیری و شیوه‌های آموزش نقشی مهم ایفا کند.

ظرفیت استارتاپها برای تحول ساختار آموزش

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به نقش استارتاپها و شرکتهای دانش‌بنیان حوزه آموزش در تحقق اقتصاد دانش‎بنیان عنوان کرد: استارتاپها و شرکتهای دانش‌بنیان توانمند و خلاقی که در حوزه آموزش فعال هستند، می‌توانند با تحول ساختار پیشین در آموزش پایه و ورود نوآوری و پویایی به این عرصه، راه را برای حرکت آموزش پایه به سوی اقتصاد دانش‌بنیان محقق کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ضرورت ورود بخش خصوصی به عرصه نوآوری آموزشی گفت: آموزش از حوزه‌های مهم و راهبردی است که دولت صرفاً می‌تواند با حمایت و راهبری نقش خود را ایفا کند؛ باید مسیر ورود بخش خصوصی به این عرصه هموار شود.

بازدید از مجموعه فرهنگی نوآور در قلب تهران

باغ کتاب تهران مجموعه‌ای فرهنگی و آموزشی در ابعاد ۱۱۰ هزار متر مربع، شامل چهار بخش اصلی بهارستان (کودک و نوجوان)، خیالستان (فناوریهای دیجیتال)، نگارستان (سالنهای سینما) و سروستان (عمومی و بزرگسال) است و در دوطبقه برای آشناسازی جامعه جوان و نوجوان با نوآوری و موضوعات علمی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/