ارتباطات اربعین نسبت به سال گذشته بهبود یافته است

0
34
مراسم اربعین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات انجام‌ شده برای اربعین اظهار کرد: بیشترین نقاط ضعف و اشکال در ارتباط‌رسانی به زائران اربعین، مربوط به خاک عراق است و با وجود اینکه اپراتورهای عراقی زحمت زیادی برای تأمین ارتباطات می‌کشند، اما ممکن است به دلیل تعدد جمعیت، با مشکلاتی مواجه باشیم. اتفاقی که در ایام اربعین همه ساله شاهد آن هستیم، این است که به دلیل جمعیت بسیار زیاد، مدت زمان کم و فضای محدود، پوشش ارتباطی این رویداد، سخت بوده و مهندسی خاصی را می‌طلبد.

به گزارش بادیجی ، محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه همکاران ما هفته گذشته عراق بودند و از وضعیت ارتباطی در این کشور بازدید کردند، گفت: برآورد می‌شود که ظرفیت ارتباطات اپراتورهای عراقی در مسیر راهپیمایی زائران نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش داشته، البته ممکن است امسال با جمعیتی بیشتر از سال گذشته مواجه باشیم و ارتباطات با حالت ایده‌آل فاصله داشته باشد.

وی ادامه داد: در این زمینه مساعدت خود را با اپراتورهای عراقی افزایش می‌دهیم و از تلاش اپراتورهای عراقی برای بهبود ارتباطات قدردانی می‌کنیم. امیدواریم وضعیت ارتباطات نسبت به سال گذشته در مرزهای زمینی خودمان به سمت عراق بیشتر باشد و در تلاش هستیم این ارتباطات را ارتقاء دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در مرزهای منتهی به عراق، سرویس وای‌فای اینترنت فعال بوده و خدمات ارتباطی که لازم است، به شکل کامل فراهم شده و شاهد وضعیت خوبی در مرز کشور هستیم. تمام مسیر راهپیمایی زائران در داخل کشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز نیز ارتباطات وای‌فای برای کاربران فعال شده است. در آن طرف مرز و در مسیر راهپیمایی زائران به دلیل اشباع ظرفیت ممکن است با برخی اختلالات روبرو شویم که تلاش می‌کنیم که آن را با ظرفیت‌سازی رفع کنیم.

انتهای پیام/