ابزار جدید فیس‌بوک برای جلوگیری از آزار و اذیت‌ها

0
107

فیس‌بوک اعلام کرد که ابزار جدیدی را برای جلوگیری از آزار و اذیت در این شبکه اجتماعی معرفی خواهد کرد؛ این ابزار بر مبنای بازخورد هر دو گروه کاربران و سازمان‌ها ایجاد شده است و برای گروه‌هایی که میزان آزار و اذیت آنلاین آن‌ها در سطح بالایی قرار دارد مانند زنان و روزنامه نگاران در نظر گرفته شده است.

به گزارش بادیجی ، فیس‌بوک در حال افزایش ویژگی‌های امنیتی است که از ایجاد حساب‌های جعلی ممانعت می‌کند و از جمله فاکتورهایی که برای این منظور در نظر گرفته است می‌توان به بررسی آدرس‌های IP افراد اشاره کرد.

فیس‌بوک امیدوار است با کمک این روش بتواند از تماس‌های ناخواسته افرادی که یک‌بار به دلیل آزار و اذیت دیگران بلاک شده‌اند جلوگیری کند و با این روش فرد اجازه ساخت اکانت جدید را نخواهد داشت.

فیس‌بوک همچنین ویژگی Ignore را برای قطع کردن یک مکالمه بدون دانستن فرستنده در نظر گرفته است.

گاهی اوقات اگر فردی مورد آزار و اذیت قرار گیرد، دسترسی به پیام‌های فرد مزاحم هنوز هم می‌تواند برای وی مفید باشد تا از این طریق متوجه شود که آیا در آینده خطری از جانب فرد مزاحم او را تهدید می‌کند یا خیر.

اما از طرف دیگر اگر فرد مزاحم ببیند که پیام‌ها به‌طور مداوم خوانده می‌شوند، ممکن است از این حرکت برای افزایش مزاحمت و تعامل خود نتیجه‌گیری کند که قطعا می‌تواند خطرناک باشد.

اگر از کاربران دائمی فیس‌بوک هستید که این مشکل برایتان به وجود آمده است اکنون می‌توانید مکالمات را به‌عنوان Ignore علامت‌گذاری کنید تا اعلان‌ها را غیرفعال کند و مکالمات را به پیام‌های فیلتر شده انتقال دهد. با انجام این کار شما می‌توانید مکالمات را بدون آن‌که فرستنده از خواندن آن ها مطلع شود بررسی کنید.

در ابتدا این ویژگی تنها برای مکالمات در دسترس است، اما به زودی به گروه پیام‌ها نیز گسترش خواهد یافت.

لازم به ذکر است؛ فیس‌بوک در گذشته نیز قلدری و آزار و اذیت را در این شبکه اجتماعی ممنوع کرده بود، اما حتی اگر محتواها حذف شوند و یا حساب‌ها غیرفعال شوند، راه‌های فراوانی برای دور زدن این قانون از طریق ویژگی‌های خودکار فیس‌بوک وجود دارد که فرد مزاحم می تواند کماکان به آزار و اذیت کاربران هدف خود ادامه دهد.

امیدواریم ابزار جدید به فیس‌بوک کمک کند تا مردم احساس امنیت بیشتری در این شبکه اجتماعی داشته باشند، چراکه بسیاری از آن‌ها از همین طریق با دوستان و خانواده خود در ارتباط هستند.

انتهای پیام/