آیفون ایکس از زبان مردمِ عادی

0
160

 

تیم کوک، از مدیران ارشد اَپل، می‌گوید که تلفن‌هایشان فقط برای پولدارها نیست. این در حالی است که قیمت آخرین گوشی این شرکت حدود هزار دلار است.

به گزارش خبرنگار بادیجی، کریس ماتیچک، خبرنگار سی‌نت که ساکن کالیفرنیاست، در یک گزارش به بررسی و تحلیل این خبر در میان مردم عادی پرداخته و با آنها در اینباره حرف زده و نظرشان را جویا شده است.

به اعتقاد او این سخن تیم کوک که آیفون ایکس را فقط برای پولدارها ندانسته، واقع‌بینانه نیست. چطور 1000 دلار می‌تواند برای هر کسی قابل پرداخت باشد؟

او خصوصا به سراغ افرادی رفته که در خرده‌فروشی‌ها کار می‌کنند و با آنها تعامل داشته و فکر می‌کند پولدار نیستند. بعد هم سراغ 35 نفر دیگر رفته که در رستوران‌ها و بارها و فروشگاه‌ها مشغول به کار بوده‌اند.

یکی از باریستاهای استارباکس نزدیکِ خانه‌اش، در پاسخ به سوال کریس گویا اصلا از رونمایی گوشی جدید آیفون خبر نداشته است. او که نامش کورشینا بود گفت: «مگر باز هم گوشی جدید آمده؟» کریس گفت که گوشی جدید آمده و قیمتش 1000 دلار است.

کورشینا اما گفت آن را نخواهد خرید و حتی با آیفون هفت خود هم نمی‌تواند درست و حسابی کار کند. رییس کورشینا هم از آیفون ایکس بی‌خبر بود و گفت اصلا اگر برای کارش به گوشی همراه احتیاج نداشت سراغش هم نمی‌رفت. او گوشی آیفون 4 داشت.

به نظر می‌رسد آدم‌های دنیای واقعی راه خودشان را می‌روند و روی تک‌تک کلمات منتشر شده از شرکت اپل توقف نمی‌کنند و دنبال تمام محصولات جدیدش نیستند.

کریس سپس به سمت فرودگاه رفته است. او از یکی از خدمه رستوران فرودگاه در این باره سوال کرده و آن خدمه نیز با بی‌اطلاعی پرسیده مگر باز آیفون جدیدی در راه است؟

کریس برای او هم توضیح داده و قیمت آیفون ایکس را نیز گفته است. خدمه پاسخ داده است: «مگر همیشه همین قیمت نبوده؟»

کریس جواب داده که نه همیشه و از او پرسیده گوشی خودش چه مدلی است؟ گوشی این خدمه آیفون ایکس بوده و برای خرید آن فقط چند دلاری به دوستش پرداخت کرده است. او می‌گوید با آیفون شش مشکلی ندارد و به نظر نمی‌رسد بخواهد آیفون ایکس بخرد.

در گزارش منتشر شده در سی‌نت، افراد زیادی از رویداد اخیر شرکت اَپِل و رونمایی از آیفون ایکس مطلع نبودند. به نظر نمی‌رسد که مردم عادی چندان در پیِ گوشی‌های جدید آیفون و تمام محصولات شرکت اَپِل باشند و این نکته‌ای است قابل تامل.

انتهای پیام/