آیا مسابقات جام جهانی 2018 میزبان داوران ویدئویی خواهد بود؟

0
48

دستیار داور ویدئویی در حال تبدیل شدن به یک تکیه‌گاه و مبنا برای بازی‌های زیبا هستند؛ هیئت مدیره انجمن بین‌المللی فوتبال که قوانین مربوط به فیفا و انجمن‌های انگلیس را تنظیم می‌کند، به‌طور یک‌جانبه استفاده از VARها یا همان داوران ویدئویی را در مسابقات فوتبال به‌طور دائم تایید کرده است.

clomid buy online, buy clomid online.
به گزارش بادیجی ، تا زمانی‌که آن‌ها از طریق “فرایند تایید اجباری” پیش می‌روند، می‌توانند در صورت تمایل فناوری بررسی بازی را اجرا کنند. این تصمیم پس از زمانی به تصویب رسید که یک مطالعه دانشگاهی مستقل نشان داد استفاده از داوران ویدئویی تاثیر مثبتی به همراه خواهند داشت.

هدف از طراحی چنین سیستمی، استفاده از آن برای صحنه‌های تاثیرگذار بازی مانند گل، پنالتی، اخراج و یا جریمه کردن اشتباهی یک بازیکن به جای بازیکن خطا کار اعلام شده است. این سیستم به لحاظ نظری باعث جلوگیری از بروز اشتباهاتی می‌شود که می‌تواند نتیجه بازی را تغییر دهد و همچنین آزمایش‌های انجام شده در دنیای واقعی نشان داده‌اند که این تکنولوژی می‌تواند به‌خوبی کار کند.

البته هنوز هم برخی اختلاف نظرها در خصوص ماهیت این داوران ویدئویی وجود دارد اما گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که ممکن است از داوران ویدئویی در جام جهانی 2018 استفاده شود. همچنین بعضی هنوز هم معتقدند از آن‌جایی که ماهیت سخت‌افزاری این داوران محدود است، بنابراین استفاده از آن‌ها روند بازی را بسیار کند می‌کند ضمن این‌که روند استفاده از این سیستم برای طرفداران نیز بسیار مبهم است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که با وجود احتمال زیاد برای تایید به‌کارگیری VARها، اما هنوز لزوم استفاده از داوران ویدئویی در مسابقات تایید نشده است و انتظار می‌رود که مسئولان فیفا در مورد استفاده از VARها در 16 مارس تصمیم بگیرند.

جالب است بدانید، لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا استفاده از این فناوری را برای فصل‌های بعدی خود نمی‌پذیرند، اما لیگ1 فرانسه؛ بوندسلیگا آلمان در تاریخ 22 مارس آن را انتخاب می‌کند و بعید به نظر می‌رسد که این فناوری را به صورت کامل رد کند.

در عوض، انتظار می‌رود که این سیستم به‌صورت کامل و به اندازه کافی تصحیح، بررسی و تبیت شود تا ناخواسته مشکلاتی را در زمین بازی به وجود نیاورد.

انتهای پیام/