آیا بهترین ایده‌های استارتاپی در ابتدا مضحک بوده‌اند؟ / نگاهی به فیسبوک، توییتر، لینکداین و…

0
86
استارتاپ «دمو»
استارتاپ «دمو»

با نگاهی به گذشته، در میان تعداد فراوان استارتاپ‌ها، بهترین‌ها کاملاً آشکار به نظر می‌رسند. دلیل آن این است که وقتی ما به عنوان کاربر یک استارتاپ‌ را می‌یابیم، آن‌ها دیگر به نقطه رشد انفجاری خود رسیده‌اند.

به گزارش بادیجی ، ایجاد یک استارتاپ‌ خوب با یک ایده‌ی خوب کار ممکنی است، اما استارتاپ‌های بزرگ اغلب نتیجه‌ی ایده‌هایی هستند که اگر آن‌ها را قبل از راه‌اندازی‌اشان می‌دیدید، مضحک به نظر می‌رسیدند.

این جمله‌ی درستی است که: اگر استارتاپ‌ها این‌قدر واضح بودند، کس دیگری قبلاً آن‌ها را انجام می‌داده است.

از خودتان بپرسید، اگر شما سرمایه‌گذار بودید و با یکی از این ایده‌ها روبرو می‌شدید، واکنش‌تان چه بود؟

Facebook

دنیا به مای اسپیس و یا فرینداستر دیگری نیاز دارد، الیته با چند سال تاخیر! فیس‌بوک را فقط برای آدم‌های پرکار و همیشه مشغول، ضداجتماعی، و کت‌وشلوارپوش‌ها درست می‌کنیم. کم‌کم دیگران هم به ما ملحق خواهند شد، چون دانشجویان دانشگاه هاروارد خیلی باحال هستند.

Dropbox

ما می‌خواهیم یک سایت اشتراک‌گذاری فایل و همگام‌سازی بسازیم؛ آن‌هم در زمانی که بازار دارای یک دوجین از آن‌ها است که توسط شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت حمایت می‌شوند، تازه هیچ‌کس هم از آن‌ها استفاده نمی‌کند. استارتاپ‌ ما فقط یک کار را خوب انجام می‌دهد، و شما باید تمام محتوای خود را برای استفاده از آن جابه‌جا کنید.

Amazon

هرچند کاربران اینترنت هنوز از استفاده‌ی کارت‌های اعتباری در فضای وب می‌ترسند، اما ما می‌خواهیم به صورت آنلاین کتاب بفروشیم. هزینه‌ی ارسال هم همه‌ی پس‌اندازشان را می‌خورد. البته آن‌ها این کار را برای راحتی انجام خواهند داد، هرچند که مجبور باشند یک هفته برای کتاب صبر کنند.

Mint

همه‌ی اطلاعات حساب بانکی و کارت اعتباری خودتان را به ما بدهید. ما آن‌ها را با فونت‌های زیبا می‌نویسیم و به شما برمی‌گردانیم. برای این‌که احساس ثروتمندی کنید هم، آن‌ها را با رنگ سبز می‌نویسیم.

iOS

یک برند تازه در سیستم عامل که حتی یک برنامه از میلیون‌ها برنامه‌ای که برای مک او اس، ویندوز یا لینوکس ایجاد شده‌اند را اجرا نمی‌کند. فقط اپل می‌تواند برای این سیستم عامل برنامه بنویسد. تازه Cut و Paste هم ندارد.

Google

ما بیستمین موتور جستجوی جهان را می‌سازیم در حالی‌که بیشتر آن‌ها به دلیل اتلاف سرمایه، رها شده‌اند. ما از همه‌ی اخباری که با آگهی حمایت می‌شوند و دیگر ویژگی‌های پرتال‌ها خلاص می‌شویم تا شما حواس‌تان از جستجو در اینترنت پرت نشود.

Paypal

مردم از آدرس‌های ایمیل ناامن یاهو و آاوال خود برای پرداخت پول واقعی به یکدیگر استفاده می‌کنند. این فرآیند هم توسط یک سازمان غیربانکی با یک نام جالب پشتیبانی می‌شود.

LinkedIn

در مورد یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای چی فکر می‌کنی؟ کاربران هر پنج سال یک‌بار آن را استفاده می‌کنند، همان زمانی که در جستجوی کار هستند.

FireFox

ما می‌خواهیم یک مرورگر وب بهتر بسازیم. با آنکه نوددرصد کامپیوترهای جهان قبلاً یک مرورگر مجانی در خود دارند. بیشتر کار را هم فقط یک نفر انجام می‌دهد.

Twitter

مانند ایمیل، SMS و RSS است. با این تفاوت که امکانات خیلی کمتری دارد. در ابتدا هم بیشتر توسط خوره‌های رایانه استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/