آیا امکان تغییر نام کاربری شبکه PSN فراهم می شود؟

0
42

گزارش های جدید وب سایت معتبر «پوش اسکوئر» (PushSquare) نشان می دهد که شرکت ژاپنی سونی به‌زودی قابلیت تغییر نام کاربری شبکه PSN را فراهم می کند.

به گزارش بادیجی ، بنا به مسائل امنیتی و سایر دلایل نامشخص، شرکت ژاپنی سونی اجازه نمی دهد که دارندگان کنسول های پلی استیشن نام کاربری شبکه پلی استیشن نتورک خود را تغییر دهند. به بیان دیگر، زمانی که برای اولین بار در شبکه پلی استیشن نتورک عضو می شوید و نام کاربری خود را انتخاب می کنید، دیگر امکان تغییر این نام وجود ندارد و برای استفاده از نام کاربری جدید، باید حساب کاربری جدیدی را ایجاد کنید. این در حالی است که کاربران و دارندگان کنسول های ایکس باکس به راحتی می توانند نام کاربری شبکه ایکس باکس لایو خود را تغییر دهند و شرکت مایکروسافت هیچ محدودی در این زمینه برای بازیکنان خود در نظر نگرفته است.

البته، عدم امکان تغییر نام کاربری شبکه PSN یکی از قدیمی ترین موضوعات و خواسته های کاربران این شبکه پرمخاطب برشمرده می شود که در سال های اخیر و پس از عرضه کنسول پلی استیشن 4، درخواست های زیادی مبنی بر افزودن قابلیت تغییر نام کاربری شبکه PSN صورت گرفته است که تاکنون شاهد مخالفت سونی با این خواسته ها هستیم.

از طرفی، شرکت ژاپنی سونی بارها و بارها دلایل متنوع و گوناگونی را برای عدم ارائه این ویژگی مطرح کرده است. این شرکت مدعی است زمانی که عده ای از بازیکنان قادر به تغییر نام کاربری شبکه PSN باشند، مزاحمت های مکرری برای سایر کاربران ایجاد می شود که این موضوع مخالف خواسته ها و اهداف سونی است و سبب بروز ناامنی ها و مشکلات دیگری می شود. با این وجود، کاربران همچنان به درخواست خود اصرار دارند و این شرکت را برای فراهم سازی چنین قابلیتی تحت فشار قرار داده اند.

حال بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت «پوش اسکوئر» (PushSquare)، به نظر می رسد شرکت سونی در حال بررسی امکان تغییر نام کاربری شبکه PSN است تا با اتخاذ سیاست ها و محدویت های مناسب، هم درخواست چندین ساله کاربران خود را فراهم کند و هم از مزاحمت های احتمالی برخی از بازیکنان جلوگیری کند. پوش اسکوئر در وب سایت رسمی خود اعلام کرد که سونی بزودی به بازیکنان و دارندگان کنسول های پلی استیشن این اجازه را می دهد که نام کاربری شبکه پلی استیشن نتورک خود را به صورت کاملا رایگان تغییر دهند.

اگرچه، سونی یک سری محدودیت هایی نیز برای ارائه این قابلیت در نظر گرفته است. بر اساس ادعای این منبع، کاربران در هر شش ماه فقط و فقط یک بار می توانند نام کاربری خود را تغییر دهند. به علاوه، شرکت سونی برای انجام مراحل تغییر نام کاربری شبکه PlayStation Network، سخت گیرانه عمل می کند چرا که کاربران برای تایید نهایی نام کاربری جدید خود، باید با تیم پشتیبانی مشتریان شرکت سونی در تماس باشند و این پروسه توسط تیم پشتیبانی سونی صورت می گیرد.

متاسفانه وب سایت PushSquare توضیح دقیق و شفافی در خصوص این قابلیت جدید شبکه پلی استیشن نتورک نداده است. گفتنی است، با وجود اینکه قابلیت تغییر نام کاربری از مدت ها پیش در شبکه ایکس‌ باکس لایو فراهم بوده، لیکن کاربران این شبکه فقط و فقط یک بار می توانند به صورت رایگان نام کاربری خود را تغییر دهند. حال چنانچه این افراد برای دومین بار قصد تغییر گیمرتگ یا همان نام کاربری خود را داشته باشند، شرکت مایکروسافت مبلغی را به عنوان دستمزد از آن ها دریافت می کند. به بیان ساده تر، تغییر نام کاربری شبکه Xbox Live برای بیش از یک بار، پولی است.

از این رو، هنوز مشخص نیست که شرکت سونی نیز مشابه شرکت مایکروسافت جهت تغییر نام کاربری افراد برای بیش از یک بار، مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت می کند یا خیر!

لازم به یادآوری است؛ آقای شان لیدن (Shawn Layden)، مدیر ارشد بخش پلی استیشن شرکت سونی، خبرهای امیدوارکننده ای از قابلیت تغییر نام کاربری شبکه PSN را در جریان رویداد PlayStation Experience سال گذشته میلادی منتشر کرد. ایشان با وجود اینکه فراهم سازی این ویژگی را بسیار پیچیده دانست، اما پیش بینی کرد که به احتمال قوی این قابلیت نهایتا تا پایان سال میلادی جاری (تا پایان دی ماه سال 97) برای کاربران شبکه پلی استیشن فراهم شود.

شان لیدن در گفت و گو با رسانه های معتبر خارجی در این باره اظهار داشت: «امیدوار هستیم که تا برگزاری رویداد PlayStation Experience 2018 شاهد فراهم سازی این ویژگی باشیم تا کاربران سوال های زیادی را در این خصوص مطرح نکنند». بدین ترتیب، به نظر می رسد این ویژگی در طول سال میلادی جاری برای کاربران و دارندگان کنسول های پلی استیشن فراهم می شود.

منبع

انتهای پیام/